Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Windows 7 SP1 beta wyciekł do sieci

08-04-2010, 13:09

W sieciach P2P pojawiła się wczesna wersja dodatku Service Pack 1 dla Windowsa 7. Jej instalowanie niewiele da użytkownikom, ale można to uznać za pierwszy zwiastun dodatku, na który czeka wiele osób i który jest ważny dla Microsoftu.

W marcu przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli wydanie Service Packa dla Windows 7. Data jego udostępnienia nie została jednak podana. Wiadomo, że ten zestaw poprawek nie wprowadzi zdyt dużych zmian. Udoskonali m.in. usługę Zdalnego Pulpitu.

>>> Czytaj: Service Pack 1 dla Windows 7 bez rewelacji

Teraz w sieciach P2P jest dostępna wczesna, testowa wersja Windows 7 SP1 (build 6.1.7601.16537.amd64fre.win7.100327-0053). Jest względnie łatwa do znalezienia dla osób, które potrafią się poruszać po popularnych stronach z torrentami.

W serwisie GeekSmack można znaleźć zrzuty z ekranu. Podobno proces instalacji SP1 jest szybki i przyjazny. Sam dodatek nie wprowadza jednak znaczących zmian do systemu (zob. EXCLUSIVE: Windows 7 SP1 Beta Leaks – Screenshots).

Nie zalecamy nikomu instalacji wspomnianego pliku. Osoby najbardziej ciekawskie mogą go testować na własne ryzyko. Chodzi raczej o to, aby odnotować fakt wycieku. Wydanie pierwszego Service Packa dla każdej wersji Windows zawsze jest dość ważnym wydarzeniem. Teraz widzimy, że Microsoft pracuje nad zestawem poprawek i robi postępy.

Trzeba jednak uczciwie dodać, że wydanie SP1 nie jest dziś tak ważne, jak kiedyś. Wiele ze znajdujących się w nim poprawek użytkownicy otrzymają wcześniej w ramach comiesięcznego cyklu aktualizowania.

Dawniej zwłaszcza firmy czekały na wydanie SP1 i dopiero wtedy migrowały na nowy system, aby od razu korzystać z ulepszonego produktu. Dziś nie jest to konieczne, ale siła przyzwyczajenia robi swoje. Zapewne wiele firm zakupi Windows 7 już w wersji z SP1. Poza tym Windows 7 jest pierwszym udanym Windowsem po mało popularnej Viście. Każda większa aktualizacja tego systemu ma szczególne znaczenie dla Microsoftu.

>>> Czytaj: więcej o Windows 7 w DI


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *