Winamp zostanie kupiony przez Microsoft? Shoutcast też na wylocie?

22-11-2013, 12:24

Winamp ma skończyć swój żywot w grudniu, ale byłoby szkoda tak kultowego produktu. Są już plotki, że Microsoft może go kupić razem z Shoutcastem. Jest też petycja o uratowanie Winampa...

Media codziennie donoszą o wielu tragediach, ale wśród nich łatwo wybiła się informacja o końcu Winampa. Ten niewątpliwie kultowy odtwarzacz ma być niedostępny po 20 grudnia. Szkoda, bo przecież wielu z nas wspomina, jak to było, kiedy upragnione nagrania wreszcie trafiały na playlisty. Wiele osób pamięta imprezy z Winampem w tle...

Microsoft uratuje Winampa i Shoutcasta?

Pora na informacje pocieszające. Serwis TechCrunch, powołując się na własne źródła, poinformował, że AOL jest w trakcie negocjacji dotyczących sprzedania Winampa firmie Microsoft.

Co ciekawe, przejęcie miałoby obejmować również usługę Shoutcast, której według TechCruncha również grozi zamknięcie (zob. Source: Microsoft In Talks To Buy Shoutcast And Winamp From AOL).

grafika

Firma AOL nie komentuje tych doniesień. Microsoft również tego nie skomentował. Trzeba jednak przyznać, że Winamp i Shoutcast w odpowiednich rękach mogłyby jeszcze posłużyć do zbudowania ciekawych usług. Oczywiście wymagałoby to inwestycji, ale Microsoft prędzej się na to zdobędzie niż AOL. Firma z Redmond jest ciągle zainteresowana rozwijaniem swoich usług rozrywkowych, a mogłyby to ułatwić ciągle lubiane marki, istniejąca baza użytkowników Winampa i Shoutcasta oraz szczególny status "obrońcy Winampa", który przypadnie jego nabywcy.

Sonda
Czy Microsoft powinien kupić Winampa i Shoutcasta?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Petycja o Winampa jako open source

AOL z pewnością zrobiłaby błąd, gdyby po prostu porzuciła Winampa, nie korzystając z jego szczególnego znaczenia. Wielu ludzi wciąż uwielbia ten program. Jednym z objawów tego przywiązania jest petycja opublikowana w serwisie Change.org, która wzywa firmę AOL do podtrzymania projektu lub udostępnienia go jako projektu open source, aby mógł on żyć dalej własnym życiem.

W chwili pisania tego tekstu pod petycją jest ponad 6,3 tys. podpisów, ale kolejne szybko przybywają. Petycja ma nie tylko nakłonić AOL do zmiany zdania, ale również pokazać, że Winamp ciągle ma wielu zwolenników. Z pewnością podpisów byłoby jeszcze więcej, gdyby petycja dotyczyła także Shoutcasta.

Czytaj także: Winamp kończy żywot w grudniu. To przykład potencjału zmarnowanego po przejęciu


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31