Wierni klienci muszą płacić bankom za przelewy internetowe

30-01-2017, 14:23

Wielu klientów korzystających ze starych pakietów kont osobistych musi płacić za przelewy wykonywane przez internet. Opłaty wynoszą od 30 groszy do nawet 1,49 zł – wynika z analizy Bankier.pl. Taka opłata nie jest pobierana od klientów korzystających z nowych pakietów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dziś większość banków oferuje klientom przelewy internetowe za darmo. Jeśli jednak zakładaliśmy konto kilka lat temu i nie zmieniliśmy do dziś taryfy, musimy się liczyć z opłatami. Sięgają one od kilkudziesięciu groszy do nawet 1,49 zł za pojedynczą dyspozycję. Na przykład PKO Bank Polski w popularnym Superkoncie (zostało wycofane z oferty w 2011 roku) nalicza 1,20 zł za przelew internetowy. Jeśli klient zatwierdzi go kodem z karty zdrapki, to musi dopłacić 29 groszy.

Przeczytaj:

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Książka "Finansowy ninja" to przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole. 544 strony praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Czytelnikowi zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe. Szczegółowa recepta na to, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, uniknąć pułapek zastawianych przez instytucje finansowe oraz skutecznie zaplanować swoją emeryturę.*

Nie inaczej jest w innych bankach. Bank Pekao nie dość, że pobiera 50 groszy za przelew internetowy z Eurokonta Optymalnego (wycofane z bieżącej sprzedaży), to jeszcze dolicza 6 zł miesięcznie za dostęp do bankowości internetowej. W Banku Zachodnim WBK naliczyliśmy 13 rachunków z płatnymi przelewami. To między innymi konta przejętego przed laty Kredyt Banku. Nie ma ich już w bieżącej sprzedaży, ale wciąż pozostają w obsłudze. Co więcej, bank oferuje tylko pięć pierwszych w miesiącu kodów SMS za darmo. Od każdego kolejnego pobiera 20 groszy prowizji.

– Z takich rachunków korzystają z reguły osoby w wieku 50+. Kiedy zakładały konto, bankowość internetowa dopiero raczkowała, a opłata w wysokości kilkudziesięciu groszy była konkurencyjna wobec kilkuzłotowej prowizji pobieranej za przelew w placówce. Dziś osobom tym nie chce się zmieniać banku czy taryfy, bo przyzwyczaiły się do dotychczasowej oferty. Wykorzystują to banki, które nie zamierzają rezygnować z tej prowizji – komentuje Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl. 

 

Źródło: Bankier.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.