Wielka Brytania nie będzie blokowała Facebooka

17-10-2011, 13:19

Serwisy społecznościowe, chętnie wykorzystywane do porozumiewania się podczas protestów, mają nie być w związku z tym zagrożone.

Joanna Shields z europejskiego oddziału Facebooka zapewniła, że brytyjski rząd nie odetnie społecznościowego giganta od sieci, nawet pomimo tego, że może być wykorzystywany do łamania prawa.

Czytaj także: Przycisk +1 teraz także w reklamach graficznych

Wiceszefowa Facebooka w Europie na konferencji Wired 2011 została zapytana, czy premier Wielkiej Brytanii może zdecydować się na zablokowanie witryny. Jak zapewniła Shields: Nie sądzę, żeby to się kiedykolwiek miało stać.

Warto jednak zauważyć, że największa na świecie sieć społecznościowa ściśle współpracuje z rządami różnych państw. Shields określiła związek z brytyjskimi przedstawicielami prawa jako "bardzo silny". Zamiast blokowania witryny Facebook po prostu pomaga w namierzaniu osób, które za jego pośrednictwem nawoływały do rozbojów bądź innych przestępstw.

Niedługo po londyńskich zamieszkach przedstawiciele największych serwisów społecznościowych spotkali się z premierem Cameronem, by omówić kwestie związane z bezpieczeństwem tego typu usług. Pomimo ostrych słów, jakie padły pod kierunkiem Facebooka oraz Twittera, nie zdecydowano się na zastosowanie żadnej cenzury. Ostatnio także brytyjski minister spraw zagranicznych napisał na Twitterze, że popiera "wolność wyrażania myśli w internecie, jednak nie przestępstwa".

Czytaj także: Facebook zniesie limit znajomych w witrynie


Źródło: Telegraph, Wired
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930