Większość użytkowników Megaupload nie naruszała prawa. A sądy nadal swoje...

19-11-2012, 16:06

Kim Dotcom ujawnia kolejne interesujące fakty dotyczące zamkniętego przez FBI serwisu Megaupload...

Kim Dotcom nie przestaje zaskakiwać. Choć jego nowy projekt rodzi się w bólach (zob. Me.ga przejęte przez hakerów. Twórca Megaupload się nie poddaje!), on sam wciąż zmaga się z przeszłością, ujawniając coraz to ciekawsze fakty.

Mega...

Nowa witryna Kima Dotcoma ma być odpowiedzią na zamknięcie Megaupload.

Użytkownicy Megaupload nie tacy źli

- Całkowicie zgodne z prawem wykorzystywanie Megaupload zostało zupełnie zignorowane przez organy, które zajęły dane internautów - skarży się Kim Dotcom. - Niemal 50% plików przechowywanych w Megaupload nie zostało pobranych ani razu

Twórca zamkniętej na początku roku witryny do dzielenia się plikami zauważa w związku z tym, że ogromna część użytkowników po prostu przechowywała w Megaupload swoje dane. Internauci często wykonywali kopie zapasowe plików w chmurze, by zabezpieczyć je na wypadek awarii lokalnej maszyny. Cóż, w tym przypadku to zdalne zasoby okazały się bardziej ulotne.

Tragiczna komedia

Sonda
Popierasz twórcę Megaupload?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Departament Sprawiedliwości wygląda coraz głupiej w związku z tą sprawą, a wstyd rozlewa się również na Biały Dom - mówi twórca Megaupload. - Gdyby to nie była tak duża tragedia dla pracowników witryny, użytkowników i ich rodzin, po prostu bym się z tego śmiał.

W rozmowie z TorrentFreak przygotowujący już nową witrynę Kim Dotcom ucina wywód słowami: nie mogę uwierzyć, że znalazłem się w środku tak tragicznej dla praw autorskich komedii.


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy