Więcej prywatności od Google

12-06-2007, 13:23

Google po raz kolejny w bieżącym roku zdecydowała się na skrócenie czasu przechowywania danych pochodzących z historii wyszukiwań. Jest to błyskawiczna odpowiedź kalifornijskiej firmy na niedawny postulat Komisji Europejskiej (KE) w tej sprawie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Do niedawna internetowy gigant nie stosował żadnych limitów czasowych retencji danych. Zmieniło się to w marcu bieżącego roku, kiedy spółka ustaliła czas retencji danych z wyszukiwań jako przedział od 18 do 24 miesięcy.

Tym razem, po niedawnej interwencji KE, Google skrócił czas retencji do 18 miesięcy - podaje na swoich stronach Yahoo za agencją Reuters. Wybrano więc dolną granicę nieaktualnego już przedziału.

Peter Fleischer - odpowiedzialny za prace w Google w zakresie ochrony prywatności - zaznaczył przy tym, że retencja danych trwająca krócej niż 18 miesięcy może mieć negatywny wpływ na jakość usług oferowanych przez Google.

Przypomnijmy, że przy każdym użyciu wyszukiwarki Google - w oparciu o pliki cookie oraz adres IP - gromadzi informacje na temat zainteresowań użytkowników. Według opinii niektórych osób zbyt długi okres retencji tych danych może spowodować zmniejszenie zaufania do amerykańskiej firmy, a w efekcie doprowadzić do zaprzestania korzystania z jej usług.

Źródło: Yahoo za Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag polityka prywatnościtag Google
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.