Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Więcej książek i reprodukcji dzieł sztuki w bibliotece wolnelektury.pl

06-12-2015, 11:38

Wśród opublikowanych w październiku książek znalazły się takie pozycje jak Dzieje grzechu Stefana Żeromskiego, Brühl Józefa Ignacego Kraszewskiego, Hrabia Monte Christo Aleksandra Dumas oraz 78 wierszy Marii Konopnickiej.

Galeria Wolnych Lektur powiększyła się o malowidła ścienne, ikony, ceramikę oraz rzeźby m.in. Świst i Poświst Sławomira Celińskiego, Św. Sebastian Andrzeja Pruszyńskiego czy Projekt pomnika Lotnika Edwarda Wittiga. Wszystkie reprodukcje dzieł sztuki oznaczone zostały motywami i tematami występującymi w literaturze i sztuce.

Do końca roku w ramach zadania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowanych zostanie 300 utworów literackich i ponad 200 reprodukcji dzieł sztuki.

Wolne Lektury są najpopularniejszą w Polsce (2963422 użytkowników w 2014 roku) biblioteką internetową, publikującą utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej i udostępniającą je za darmo wszystkim zainteresowanym – znajdą tutaj dla siebie coś zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Publikacje Wolnych Lektur dostępne są zawsze w kilku formatach: PDF, EPUB, MOBI, TXT i FB2. Galeria Wolnych Lektur zawiera m.in. obrazy, rysunki, rzeźby i fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Można ją przeglądać w poszukiwaniu ilustracji do tekstów literackich, a także pod kątem określonych przedmiotów i postaci występujących w sztukach wizualnych. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków czytanych m.in. przez Danutę Stenkę (utwory Elizy Orzeszkowej), Jana Peszka (Księga dżungli) czy Andrzeja Chyrę (Obrona Sokratesa). Wszystkie audiobooki są dostępne w formatach MP3 i Ogg Vorbis oraz DAISY, dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik