Widzialni nagrodzą autorów dostępnych stron

27-11-2008, 12:24

Ładny wygląd strony nie zawsze idzie w parze z dostępnością dla niepełnosprawnych. Są jednak webmasterzy, którzy potrafią zrezygnować z rozwiązań stawiających bariery i tworzyć strony przyjazne dla wszystkich. Projekt Widzialni chce dać im szansę na zaistnienie poprzez konkurs.

Z początkiem grudnia projekt Widzialni startuje z nową inicjatywą, zmierzającą do rozpropagowania idei dostępności stron internetowych. Przede wszystkim ruszy konkurs na "Stronę internetową bez barier". Właściciele stron internetowych stawiających na dostępność, będą mogli zmierzyć się ze sobą w dwóch kategoriach:

  • strony administracji publicznej
  • strony komercyjne

W efekcie zostaną wyłonione dwa serwisy WWW, które są najbardziej dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, narażonych na wykluczenie cyfrowe. Uroczysta gala z okazji ogłoszenia wyników konkursu, połączona z konferencją "Niepełnosprawni w sieci", odbędzie się 26 marca 2009 w Warszawie.

Widzialni zwracają uwagę na fakt, że wdrożenie standardów dostępności wiąże się z rezygnacją z "atrakcyjniejszych" wizualnie rozwiązań. Webmasterzy, którzy się na to zdecydują, nie mają szans w wielu konkursach na najlepsze strony w internecie. Konkurs tworzy więc nowe pole do rywalizacji w tej jakże ważnej dziedzinie.

Współpraca z Polskim Związkiem Niewidomych i Polskim Związkiem Głuchych umożliwi zaangażowanie w wybór laureatów osób niepełnosprawnych, które problem wykluczenia cyfrowego dotyka każdego dnia.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można już znaleźć na stronie internetowej www.konkurs.widzialni.eu. Więcej informacji o standardach dostępności można znaleźć na stronie Widzialnych.


Następny artykuł » zamknij

Strona DPD zhackowana

Źródło: Widzialni
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy