Wideorozmowa w Play darmowa

15-04-2009, 17:20

Play udostępnił "Darmowizję", ofertę trwającą przez miesiąc, dzięki której można bezpłatnie wykonywać wideorozmowy. Rozmowy wideo można wykonywać także w przypadku Ery, Plusa i Orange. Chociaż w ich przypadku za połączenie należy zapłacić jak za połączenie lokalne.

Od kwietnia br. klienci sieci Play mogą korzystać z opcji wideorozmowy. "Darmowizja" , bo taką nazwę nosi oferta tej sieci, potrwa do 12 maja 2009.

W ramach usługi klienci wspomnianego operatora mogą korzystać z darmowych połączeń wideo w ramach całej sieci. Jedynymi warunkami, jakie musi spełniać klient, aby korzystać z takich połączeń, to znaleźć się w zasięgu sieci telekomunikacyjnej P4 i wybrać numer do osoby, która również korzysta z sieci Play. Należy jednak pamiętać, że usługa rozmów wideo jest możliwa jedynie w zasięgu nadajników Play, zaś promocja nie obejmuje połączeń w ramach roamingu krajowego Plusa.

W przypadku pozostałych operatorów również możliwe są połączenia wideo, jednak płaci się za nie, jak za połączenia głosowe. Wymogiem jest, aby nadawca i odbiorca byli użytkownikami tej samej sieci oraz znajdowali się w zasięgu UMTS.

Aby uruchomić usługę wideorozmowy, w sieci Plus należy wysłać odpowiedni kod, zaś w Erze i Orange trzeba po wpisaniu numeru odbiorcy wybrać opcję połączenia wideo.

"Darmowizja" kolejny raz pozwala sprawdzić, jak w praktyce wyglądają wideorozmowy, nie płacąc za to ani złotówki. Jest to ciekawy sposób promocji usługi, na którym zyskają nie tylko użytkownicy, ale również Play, który uzyska sposobność do sprawdzenia działania swoich nadajników w większym obciążeniu. Poprzednio, na przełomie stycznia i lutego br. również była możliwość korzystania z tejże usługi. Zaś w ubiegłym roku klienci mogli sprawdzić działanie rozmów wideo jedynie przez jeden z wrześniowych weekendów.


Następny artykuł » zamknij

Zeznanie podatkowe przez SMS

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wideorozmowytag UMTStag Plustag Playtag Orangetag Era
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy