Przyszłość oświetlenia jest niesamowita. Ściany reagujące na nasze gesty czy muzykę to tylko początek...
Technologia OLED znana jest już od jakiegoś czasu, a coraz częściej wróży się jej przyszłość jako następcy standardowych żarówek. Oświetlenie tego typu jest energooszczędne, a jednocześnie nie wydziela zbyt dużo ciepła. Dla wielu najważniejszy jest jednak fakt, że całość umożliwia tworzenie niezwykle interesujących systemów.
Philips zaprezentował interesujące sposoby wykorzystania OLED jako oświetlenia domowego. Całość może odzwierciedlać nasz nastrój, ruchy albo po prostu równomiernie rozjaśniać pomieszczenia. Interaktywne ściany czy lustra prawdopodobnie nie są najbliższą przyszłością, jednak już teraz warto się zapoznać z niesamowitym materiałem wideo ukazującym dostępne możliwości:
Jak łatwo się domyślić, całość nie należy do najtańszych sposobów oświetlenia. Obecnie w sklepie Philipsa za świecący kwadrat OLED o ściance długości 74 mm zapłacić musimy 86 euro. Interaktywne lustro to natomiast koszt niemal 2,5 tysiąca euro. Bardziej zaawansowanych elementów nawet nie wymieniono na stronie...
Przy okazji, zobaczcie też inne wideo dnia: budowę superkomputera albo lampę wykorzystującą grawitację.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Wirtualna klawiatura bezpieczniejsza od tradycyjnej? Nie, jeśli używasz IE - wideo