Deszcz meteorów spadł w piątek rano w trzech regionach Rosji i Kazachstanu. W wyniku fali uderzeniowej z okien wypadały szyby, a nawet przewracały się ściany budynków.
Od rana w sieci pojawiają się materiały, które przedstawiają meteor nad rosyjskim miastem Czelabińsk. Jego blask był tak duży, że oślepiał kierowców i przyćmił nawet słońce. Równie spektakularna była fala uderzeniowa i hałas towarzyszący zjawisku.
Według Sky News rannych zostało około 500 osób, głównie w związku z wypadającymi szybami i niewielkimi trzęsieniami. W sieci przybywa materiałów tworzonych przez internautów, które dokumentują moment przelotu i powstałe w jego wyniku zniszczenia.
Warto podkreślić, że nie jest to planetoida 2012 DA14, która ma przelecieć koło Ziemi dziś około godziny 20:25.
Poniżej można zobaczyć najpopularniejsze nagrania udostępnione przez internautów:
>> Zobacz kolejne nagrania na następnej stronie.
Artykuł może zawierać linki partnerów, umożliwiające rozwój serwisu i dostarczanie darmowych treści.
|
|
|
|
|
|
|
|
Stopka:
© 1998-2025 Dziennik Internautów Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.