Weź udział w hackathonie bankITup i miej wpływ na rozwój branży fintech w Polsce!

PATRONAT MEDIALNY 28-04-2017, 07:03

Rozwój coraz to nowszych technologii, zwiększająca się popularność urządzeń mobilnych oraz nieustannie zmieniające się potrzeby społeczeństwa, wpływają na dynamiczny postęp bankowości. To, jak będzie wyglądać bankowość, nie zależy już tylko od pomysłów samych bankowców na ich funkcjonowanie, ale również od klientów.

Rozwój nowych technologii nadaje inny wymiar funkcjonowania banków na całym świecie. Kluczową rolę pełnią przelewy i usługi internetowe, narzędzia analityczne dostępne dla klientów oraz możliwość kontaktu z placówkami poprzez media społecznościowe. Wszystko po to, by jak najlepiej sprostać wymaganiom  i potrzebom klientów.

Według badań przeprowadzonych przez The Forrester Research to właśnie polskie banki internetowe są liderami innowacyjności i stanowią inspirację dla zagranicznych placówek. Sukces ten wynika z otwartości i chęci współpracy z młodymi talentami, startupami oraz innowacyjnymi ośrodkami na całym świecie. Według najnowszego raportu „Fintech w Polsce – bariery i szanse rozwoju” w Polsce funkcjonuje dziś około stu startupów fintech. Nadchodzące zmiany regulacyjne, w tym PSD2, powodują że dla innowacji w tym sektorze pojawia się wiele nowych szans. Polska ze swą strategiczną lokalizacją, zaawansowaną technologią finansową w bankach oraz światowej klasy programistami staje przed ogromną szansą rozwoju.

Odpowiedzią na rozwój branży fintech w Polsce jest również organizacja maratonów programistycznych. Jednym z nich jest hackathon bankITup organizowany przez Bank Zachodni WBK we Wrocławiu. Tematyką wydarzenia jest „Bank 2030”.

Hackathon bankITup

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie rozwiązania, przy pomocy dowolnej technologii, przedstawiającego bankowość przyszłości. Rozwiązaniem mogą być koncepcje pokazujące wizję funkcjonowania usług bankowych od strony konsumenckiej, pomysły pokazujące jak nowoczesne technologie mogą pomóc w skróceniu czasu realizacji czynności bankowych lub zwiększeniu efektywności pracy banku. Na oficjalnej stronie wydarzenia znajdują się przykładowe obszary, które mogą stanowić inspirację podczas realizacji projektu. Do udziału w hackathonie Bank zaprasza pasjonatów nowych technologii, programistów, studentów, grafików z całej Polski oraz wszystkich tych, którzy chcą spróbować swoich sił w pracy nad ciekawymi projektami z dziedziny finansów.

Hackathon bankITup Banku Zachodniego WBK odbędzie się 20 maja 2017 roku w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (ul. Hoene-Wrońskiego 10). Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie i w zespołach liczących maksymalnie pięciu członków. Rejestracji można dokonać za pomocą formularza znajdującego się na oficjalnej stronie konkursu do 15 maja 2017r.

Hackathon bankITup daje możliwość pokazania swojego talentu oraz wygrania cennych nagród. Najlepszy zespół zostanie zaproszony do współpracy z bankiem i pracy nad dalszym rozwojem projektu.

Rejestracja oraz szczegóły znajdują się na stronie: www.bankitup.challengerocket.com


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31