Wejściówki na konferencję "Technologie mobilne - wyzwania informatyki śledczej" rozdane

PATRONAT MEDIALNY 04-06-2012, 12:38
Aktualizacja: 08-06-2012, 20:14

Jakie są najczęstsze nadużycia w sieciach telekomunikacyjnych? Jaką przyszłość ma, budząca kontrowersje, retencja danych w Polsce? Co to jest informatyka śledcza w mediach społecznościowych? Jak wygląda analiza urządzeń mobilnych w praktyce?

Odpowiedzi na te pytania padną na IV Ogólnopolskiej Konferencji Informatyki Śledczej, która odbędzie się 14 czerwca w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

By lepiej zobrazować sobie rozwój, jaki dokonał się w zakresie technologii mobilnych, sposobów i przesyłu danych, można przypomnieć początki tego sposobu komunikacji. W 1880 roku w pierwszych budkach telefonicznych, oprócz telefonu, był również kasjer pobierający opłaty. Z perspektywy tych 132 lat może wydawać się to zabawne, ale pozwala lepiej zrozumieć zaawansowanie i dzisiejsze możliwości.

IV Ogólnopolska Konferencja Informatyki Śledczej

Obecnie technologie mobilne to ogromne ilości danych oraz nieprawdopodobne z punktu widzenia Aleksandra Grahama Bella sposoby komunikowania się. Rozwój technologii mobilnych oprócz mnóstwa pozytywów niesie ze sobą również wiele problemów oraz może służyć do popełniania przestępstw i nadużyć.

O tych mrocznych stronach rozwoju technologicznego mówić będą prelegenci IV Ogólnopolskiej Konferencji Informatyki Śledczej. Jak zawsze, organizatorzy z Instytutu Informatyki Śledczej zaprosili doborowe grono specjalistów w swoich dziedzinach. Będą to m.in. dyrektor działu bezpieczeństwa Naszej-Klasy, kierownik działu bezpieczeństwa IT w Polkomtelu, główny specjalista w dziale bezpieczeństwa technologicznego PTC czy reprezentujący Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie jeden z najbardziej wyspecjalizowanych policjantów w Polsce, zajmujących się nowymi technologiami i cyberprzestępczością.

Szczegółowy program konferencji można znaleźć tutaj: www.siis.org.pl/konferencja

Wygraj darmową wejściówkę!

Dla Czytelników Dziennika Internautów mamy 2 bezpłatne wejściówki na to wydarzenie. Aby wygrać jedną z nich, trzeba przesłać na adres redakcja@di24.pl odpowiedź na pytanie:

  • Dlaczego właśnie Ty miałbyś otrzymać wejściówkę na IV Ogólnopolską Konferencję Informatyki Śledczej?

Jako temat e-maila zgłoszeniowego prosimy wpisać "wejściówka na konferencję". Na zgłoszenia czekamy do północy 7 czerwca 2012 r. (czwartek). Wyniki zostaną ogłoszone 8 czerwca.

Aktualizacja

Uważnie przeczytaliśmy wszystkie zgłoszenia. Naszym zdaniem najlepiej umotywowali swoją chęć uczestnictwa w konferencji:

  • Bernadetta Terlecka
  • Tomasz Pałosz

Gratulujemy! O sposobie odbioru nagrody poinformujemy e-mailem.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy