W ubiegłym tygodniu Microsoft sprzedał niemal milion swoich konsol

30-11-2011, 11:48

Xbox 360 cieszył się rekordowym zainteresowaniem podczas weekendu otwierającego świąteczny sezon zakupowy - poinformowała korporacja na swoim blogu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeff Meisner poinformował na blogu Microsoftu o niezwykle dużym zainteresowaniu konsolą Xbox 360, która obecnie uchodzi za jedną z najciekawszych alternatyw dla japońskiego PlayStation 3.

Czytaj także: PlayStation 4 również w styczniu?

W ubiegłym tygodniu do rąk klientów miało trafić ponad 960 tysięcy tego typu urządzeń i to wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Warto przypomnieć, że 25 listopada w Ameryce obowiązywał tak zwany Czarny Piątek (ang. Black Friday), w którym zwykle odnotowuje się rekordową sprzedaż, a sklepy oferują największe upusty.

Właśnie w te 24 godziny udało się sprzedać ponad 800 tysięcy Xboksów 360 - poinformował Meisner. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kontroler Kinect dla konsoli Microsoftu, którego w ostatnich dniach kupiło na terenie Stanów Zjednoczonych ponad 750 tysięcy osób.

Przy okazji korporacja z Redmond zapowiedziała również, że do końca roku rozbudowana zostanie także platforma Xbox Live. Oprócz aplikacji rozrywkowych użytkownicy mają za jej pośrednictwem uzyskać również dostęp do materiałów od około 40 największych dostawców, w tym Comcastu czy HBO GO. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, nowe wersje Xboksa mogą zostać zaprezentowane już w styczniu, podczas międzynarodowych targów CES 2012.

Czytaj także: Kinect może być wbudowany w telewizory


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.