W Opolu dostaniesz SMS-a z informacją o korkach, za darmo

PAP 14-07-2011, 20:25

Opolski Miejski Zarząd Dróg chce informować mieszkańców o utrudnieniach w ruchu poprzez nową stronę internetową i wysyłając im SMS-y na komórkę. Zamierza też ograniczyć prace drogowe w godzinach szczytu - poinformował Mirosław Pietrucha, wicedyrektor MZD.

MZD chce ułatwić życie kierowcom w zakorkowanym Opolu. Ma temu służyć lepsze koordynowanie remontów poszczególnych ulic, realizowanie prac poza godzinami szczytu i szerokie informowanie kierowców o utrudnieniach.

- Informacje o bieżących i planowanych remontach znajdą się na nowej stronie internetowej MZD. Będzie można się tam zalogować do serwisu SMS-owego, który wyśle na komórkę informacje o utrudnieniach - powiedział Pietrucha.

>> Czytaj także: Mapy Google teraz z informacjami o korkach

Co ważne, otrzymywanie informacji na komórkę będzie bezpłatne. System będzie elementem już działającego miejskiego informacyjnego serwisu SMS-owego. Ci, którzy zalogowali się już na głównej stronie Urzędu Miasta, zostaną włączeni do systemu informacji drogowych, ci, którym zależy tylko na wiadomościach dot. utrudnień, będą mogli zalogować się na stronie MZD - wyjaśnił wicedyrektor.

Kierowców powinna także ucieszyć wiadomość, że niezbędne remonty ulic mają być realizowane poza godzinami szczytu. Chcielibyśmy, aby prace były prowadzone w sposób mniej kolidujący z ruchem - do godz. 7 rano i w godz. popołudniowych - po szczycie komunikacyjnym, aby i tak trudna jazda po Opolu nie była dodatkowo utrudniana - zapowiedział Pietrucha.

Zaznaczył również, że na nowej stronie internetowej MZD będzie można wyrazić swoją opinię o wszystkim, co jest związane z funkcjonowaniu systemu drogowego Opola, a także miejskiej strefy płatnego parkowania.

>> Czytaj także: Informacje o korkach dla smartfonów z Androidem i iPhone


Źródło: PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy