VoIP: Taniej na komórki dzięki UKE

22-10-2008, 21:28

Tlenofon poinformował, że obniżył dziś stawkę połączeń do sieci komórkowych Era, Orange i Plus. Nie jest to jednak pierwsza polska firma, która znacznie obniżyła ceny połączeń na telefony komórkowe wspomnianych operatorów.

Od 22 października, zamiast dotychczasowych 54 groszy, użytkownicy Tlenofonu zapłacą 48 groszy brutto za każdą minutę rozmowy. Nowa oferta ma na celu podkreślenie konkurencyjności telefonii internetowej nie tylko dla połączeń do sieci stacjonarnych, ale i komórkowych - czytamy w komunikacie prasowym.

- Nasza obniżka  jest bezpośrednim następstwem spadku cen na rynku połączeń operatorskich, wywołanym interwencjami regulatora (UKE - red.) – zapewnia  Jacek Świderski, członek zarządu spółki o2.pl, właściciela projektu.

Porównanie ofert połączeń na komórki wybranych operatorów VoIP
fot. DI - Porównanie ofert połączeń na komórki wybranych operatorów VoIP
Dziennik Internautów pokusił się o szybkie porównanie cen połączeń na telefony komórkowe przypadkowo wybranych operatorów VoIP. Jak się okazało, Tlenofon ma od dziś faktycznie konkurencyjną ofertę względem większości firm oferujący tego typu usługi - cena połączeń jest niższa od kilku do nawet kilkunastu groszy - ale nie jest jedyną firmą oferującą tak niskie stawki.

Wcześniej, bo już 1 października br. cenę połączeń przez internet z komórkami Ery, Plusa i Orange na poziomie 49 groszy brutto za minutę zaoferowała firma IPFon, a w przypadku firmy ipcall cena ta wynosi nawet 30 groszy brutto. Warto dodać, że przedstawione w tabeli obok ceny dotyczą połączeń bez prezentacji numeru (CLIP). Miejmy nadzieję, że pozostałe firmy pójdą wkrótce w ślady IPfonu i Tlenofonu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag VoIPtag porównania
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy