Używasz przeglądarki Chrome? Google wprowadza nowy system zabezpieczeń dla Twojego konta!

14-05-2015, 14:32

Nowy dodatek dla przeglądarek Chrome pomoże użytkownikom odpierać ataki typu phishing – czyli wyłudzenie haseł i loginów (np. poprzez zachęcenie nas do logowania na fałszywej stronie, łudząco podobnej do uznanej za bezpieczną witryny).

Jedną z największych zalet posiadania konta Google jest możliwość logowania się za pomocą jednego konta do wielu usług w sieci – co oprócz oczywistej wygody, niesie kilka poważnych zagrożeń.

Według informacji na blogu Google, użytkownicy korzystający ze swojego konta Google na innych stronach internetowych, potencjalnie narażeni są na ataki typu phishing.

 google

 

Aby chronić swoich użytkowników, Google wprowadza nowe darmowe rozszerzenie do przeglądarki Chrome, o nazwie Password Alert. Poniżej kilka słów, o tym jak ono działa:

"Po zainstalowaniu dodatku Password Alert, przeglądarka Chrome zapamięta zaszyfrowaną wersję Twojego hasła Google. Informacja ta zapamiętywana jest tylko w celach bezpieczeństwa i nie jest nikomu udostępniana. Jeśli wprowadzisz swoje hasło na stronie, która nie jest stroną logowania Google, Password Alert wyświetli komunikat pokazany na obrazku poniżej. Komunikat ten powie Ci, że jesteś narażony na atak typu phishing, tak abyś mógł zaktualizować swoje hasło."

 google

 

Nowe rozszerzenie zaprojektowano tak, aby zapewnić użytkownikom Google dodatkowy poziom ochrony, jednak podczas surfowania po sieci należy pamiętać, że prace nad nim wciąż trwają.

Specjaliści od bezpieczeństwa znaleźli już bowiem kilka sposobów na obejście zabezpieczeń dodatku, jednak Google stale pracuje nad tymi lukami. 

Jak sprawdzić, który dodatek mamy włączony?

Sprawdzenie, jaki dodatek uruchomiony jest w naszej przeglądarce Chrome jest bardzo łatwe. W prawym górnym rogu okna kliknij Menu i wybierz Więcej Narzędzi. Z menu wybierz Dodatki.

Tutaj możesz zobaczyć, które rozszerzenia są aktualnie włączone, a także dodawać i usuwać te których już nie używasz.

 google

 

- Proponowane przez Google nowe rozwiązanie to rzecz bardzo ciekawa, przede wszystkim dla roztargnionych użytkowników – komentuje nowe rozwiązanie Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej oprogramowania antywirusowego AVG - Zaletą logowania do różnych serwisów za pomocą konta Google jest szybkość, a w pośpiechu przecież łatwo o pomyłkę i autoryzowanie logowania swoim kontem na fałszywej witrynie. Password Alert będzie nieoceniony w wykrywaniu ewentualnych pomyłek i logowania się w podejrzanej witrynie – zwłaszcza, jeżeli dojdzie do tego z powodu naszego roztargnienia.

 

---------------------

Artykuł dostarczyło Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania. Działa od 2001 roku, a jego właścicielem jest Arkadiusz Stanoszek. Produkty AVG rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna Polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

http://www.avg.pl  Infolinia: 801 906 906.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rozszerzeniatag przeglądarkitag phishingtag Googletag Chrometag AVG
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: