Uważaj z przydzielaniem praw administracyjnych na Facebooku (wideo)

13-09-2011, 11:40

Wideo demonstrujące, jak łatwo jest przejąć czyjąś stronę na Facebooku dzięki luce w ustawieniach, przygotowali specjaliści z firmy Sophos.

Strony na Facebooku są ważną częścią wielu aktywności marketingowych firm. Często są one aktualizowane przez kilku administratorów i tu właśnie kryje się niebezpieczeństwo. Na stronach pomocy Facebooka można przeczytać, że "autor strony nie może być usunięty przez innych administratorów", jednak nagranie wideo przygotowane przez analityków firmy Sophos pokazuje co innego.

Luka w ustawieniach portalu społecznościowego pozwala na przejęcie strony przez nowo mianowanego administratora, który może usunąć z listy administratorów twórcę danego fan page'a. Jak to wygląda w praktyce, pokazuje zamieszczone poniżej wideo (w jęz. angielskim).

- Mamy tu dwa problemy. Nawet jeśli administratorem na naszej stronie jest zaufany przyjaciel, istnieje możliwość, że jego konto zostanie naruszone, umożliwiając złym gościom przejęcie strony, którą stworzyłeś - tłumaczy Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos. - Kolejna możliwość polega na przydzieleniu przez autora strony praw administracyjnych kompletnemu nieznajomemu. Pomysł nie wydaje się najlepszy, ale istnieje kilka usług, takich jak Fiverr, gdzie mnóstwo osób oferuje pomoc w osiągnięciu sukcesu twojej strony na Facebooku.

Czytaj także: Facebook będzie automatycznie linkował do stron

Cluley podkeśla: Jeśli udostępnisz "ekspertowi od mediów społecznościowych" prawa administracyjne do twojej strony na Facebooku, nie wiń nikogo, gdy zostaniesz wyrzucony. Przed innym zagrożeniem czyhającym na twórców fan page'ów ostrzegał pół roku temu ekspert firmy Trend Micro - Rik Ferguson (czyt. Nowe strony fanowskie na Facebooku łatwe do wykorzystania przez cyberprzestępców).


Źródło: Sophos
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930