UWAGA użytkownicy poczty o2.pl!

20-07-2008, 18:05

W interencie krążą e-maile, których nadawcy, podszywający się pod administrację o2.pl, zachęcają do odwiedzin wskazanej strony i wypełnienia formularza. To najprawdopodobniej kolejny atak typu phishing, polegający na próbie wyłudzenia danych.

Otrzymaliśmy sygnał od jednego z Czytelników Dziennika Internautów, który w swej skrzynce pocztowej znalazł e-maila pochodzącego rzekomo od "administracji Tlenu".

Poniżej treść podejrzanej przesyłki:

"DRODZY UŻYTKOWNICY POCZTY TLEN

Ze względu na to ,że do 29.07.2008 cały system pocztowy ma być przeniesiony na inny serwer musza państwo ponownie wprowadzić swoje dane do bazy O2. Jeżeli nadal chcą państwo korzystać z naszych usług proszę postępować według poniższej instrukcji:

INSTRUKCJA:

1. wejść na stronę www.administracjao2.pl

2. uzupełnić formularz.

3. po zatwierdzeniu formularza dane zostaną przekazane do bazy danych tlenu.

Od 29.07.2008 będą się państwo logowali na stronie nowymi danymi. Dlatego należy je zapamiętać. Za problemy i utrudnienia przepraszamy!!!

admninistracja tlenu"

 

Wszystkim, którzy otrzymali podobne e-maile, radzimy je skasować. To najprawdopodobniej próba wyłudzenia Waszych danych. Podany w e-mailu adres już nie działa.

Przypominamy, że względy bezpieczeństwa nie powinny wymagać od użytkowników wszelkiego rodzaju serwisów dodatkowego logowania. Do logowania używajcie jedynie znanych Wam stron serwisów pocztowych oraz banków i nigdy nie odpowiadajcie na informacje o konieczności ponownego zalogowania w celu potwierdzenia danych, bądź też groźby likwidacji lub zawieszenia konta, jeśli się na nim nie zalogujecie.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Tlentag phishingtag o2.pltag bezpieczeństwo
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy