Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Uwaga na wiadomości żądające potwierdzenia konta e-mail

LISTY CZYTELNIKÓW 09-01-2015, 16:33
Listy Czytelników

"Z tego typu sposobem wyłudzania danych spotykam się po raz pierwszy, a niejedno już widziałem" - napisał jeden z naszych Czytelników, podsyłając na adres redakcji ciekawy przykład wiadomości phishingowej.

Uwaga na wiadomości żądające potwierdzenia konta e-mail

Fot. Myimagine / Shutterstock

Podejrzaną wiadomość naszemu Czytelnikowi przekazał jeden z jego klientów. Nosi ona tytuł Ostatnie ostrzez.enie (Aktualizacja webmail) i została napisana łamaną polszczyzną. Oto jej treść:

Drogi Użytkowniku E-mail,

Skrzynka pocztowa przekroczył limit pamięci, który jest 20,00 GB ustawiony przez administratora, aktualnie działa na 19,99 GB, możesz nie być w stanie wysyłać i odbierać nową pocztę, aż ponownie potwierdzić swoją skrzynkę pocztową. Prosimy kliknąć link poniżej, aby ponownie potwierdzić swoje konto e-mail Jeśli strona nie pojawia się w przeglądarce, można skopiować i wkleić link do przeglądarki i wpisać swoje dane konta, kliknij na "Weryfikować" do aktualizacji konta.

http://bezpieczne-webmaster.1eko.com/

Dzięki!
ISERV WebMail administratora!
Numer sprawy: 894162/2015
Zespół zarządzania,
© Copyright 2015

Nadawca nie popisał się wyrafinowaniem i nawet niedoświadczony internauta może domyślić się podstępu, widząc w treści e-maila dziwaczny link niezwiązany z wykorzystywaną przez niego usługą pocztową. Jest dość oczywiste, że wpisanie na podanej stronie danych dostępu do konta spowoduje ich przekazanie w niepowołane ręce.

Zamieszczamy w Dzienniku Internautów to ostrzeżenie, gdyż nieudolnie przygotowane wiadomości phishingowe mogą ustąpić miejsca bardziej dopracowanym, jak to było w przypadku kampanii kierowanych do klientów polskich banków, a wtedy może być łatwiej o pomyłkę.

Czytaj także: 44% internautów okradzionych online nie mogło odzyskać pieniędzy


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl