Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych - Międzynarodowa Konferencja Naukowa

PATRONAT MEDIALNY 15-03-2010, 12:07

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej organizują w dniach 17-18 marca 2010 roku Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych”. Konferencja odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie, przy ul. Urbanistów 3. Patronat nad konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.

Konferencja jest organizowana w oparciu o Projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia” realizowany przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie dwudniowego spotkania specjaliści z kraju i z zagranicy będą dyskutować m.in. nad metodami przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i pomocy osobom niepełnosprawnym.

- Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych", organizowana przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie i Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej, ma zapewnić przepływ wiedzy i doświadczeń pomiędzy polskimi i zagranicznymi ekspertami - mówi dr Joanna Plak, sekretarz konferencji. - Działania na rzecz osób niepełnosprawnych stanowią jeden z priorytetów aktywności Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie.

Do wygłoszenia referatów na spotkaniu zaproszeni zostali m.in.: prof. dr hab. Piotr Błędowski ze Szkoły Głównej Handlowej, dr Grażyna Magnuszewska-Otulak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Ewa Giermanowska z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Olga Kowalczyk z Wrocławia. Swoje wystąpienie w trakcie konferencji potwierdzili także pracownicy socjalni: Sofia Martinsson ze Szwecji i Maria Fitzka z Austrii.

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w panelach dotyczących: roli organizacji pozarządowych w kreowaniu i realizacji usług społecznych na rzecz osób niepełnosprawnych, usług zdrowotnych i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, usług edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych, usług rynku pracy dla osób niepełnosprawnych, funkcjonowania systemu realizacji usług społecznych w wybranych krajach Unii Europejskiej.

Więcej informacji oraz program konferencji można znaleźć na stronie:

www.wsptwp.eu

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.

Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: konferencja.on@wsptwp.eu

Patronat konferencji: Rzecznik Praw Obywatelskich

Patronat medialny: Gazetaprawna.pl, Dziennik Internautów


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik