Usługi muzyczne Google i Amazona pozostawiają Apple pole do popisu

15-05-2011, 16:45

Wcześniejsza premiera wcale nie musi oznaczać większego sukcesu. Apple wciąż zwleka z udostępnieniem swojej usługi muzycznej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google Music zaprezentowano niespełna tydzień temu, wcześniej podobną usługę udostępnił Amazon. Wciąż wydaje się jednak, że Apple może po raz kolejny wygrać wyścig o serca użytkowników, startując z ostatniej pozycji.

>>Czytaj także: Sony PlayStation network powoli wraca do sieci

Sonda
Usługa muzyczna Apple będzie lepsza od konkurencji?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak zauważa Business Insider, zarówno usługa Google'a, jak i Amazona, pozostawiają spore pole do popisu gigantowi z Cupertino. Zaprezentowana podczas Google I/O usługa Music Beta według niektórych recenzji jest nawet "żałosna i frustrująca".

Konkurencyjny produkt od Amazona jest z kolei porównywany do Dropboxa, tylko mniej wygodnego i w dodatku bez aplikacji na iPhone'a. Tutaj jednak pewną zaletą jest sklep z muzyką Amazon MP3, który z drugiej strony jest używany znacznie mniej chętnie niż iTunes.

Wydaje się więc, że Apple nawet nie musi się przesadnie starać, by znów "zaskoczyć" konkurencję ciekawszym produktem i odebrać jej użytkowników. Peter Kafka z MediaMemo jako przykład przytacza technologię "skanowania i porównywania", która mogłaby zostać użyta w produkcie Apple. 

Zamiast automatycznego wysyłania wszystkich utworów na zdalne serwery, narzędzie mogłoby skanować pliki i porównywać je z tymi, które już posiada w swoich zbiorach. Dzięki temu da się znacznie przyśpieszyć zwykle bardzo czasochłonny proces synchronizacji.

Obecnie wygląda więc na to, że Apple nie musi się obawiać konkurencji, oczywiście pod warunkiem, że do czasu premiery usługi producenta z Cupertino również ona nie zaprezentuje innych nowości.

>>Czytaj także: Chrome Web Store dostępne dla internautów z całego świataSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.