UKE radzi jak inwestować w sieci

17-05-2008, 10:18

Poradnik dla samorządowców dotyczący planowania i przygotowania koncepcji budowy sieci szerokopasmowych na terenach wiejskich wydał wczoraj Urząd Komunikacji Elektronicznej. Przedstawione w nim zagadnienia obejmują cały proces inwestycyjny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Podręcznik powstał we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Fundacją Wspomagania Wsi i Polsko - Amerykańską Fundacją Wolności. W ramach programu e-VITA promują one lepsze wykorzystanie technologii informacyjnych w rozwoju wsi.

Na przestrzeni ponad 200 stron podręcznik pokazuje przykładowe rozwiązania techniczne i koszty, jakie są z nimi związane. Zawiera też wiele praktycznych wzorów dokumentów, takich jak wzór zamówienia czy umowy z wykonawcą. Urząd przekonuje, że przyszły inwestor stosując się do zawartych w podręczniku informacji uniknie błędów, które mogą przełożyć się na określone straty finansowe.

Przy okazji wydania poradnika Anna Streżyńska zapewniła, że popiera inicjatywy samorządów w działaniach zmierzających do zwiększenia dostępu do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych. Jej zdaniem bez zaangażowania lokalnych społeczności nie uda się uzyskać "zadowalającego rozwoju cywilizacyjnego" gdyż "nowoczesne społeczeństwo, zorientowane cyfrowo, nie jest w stanie egzystować bez zaawansowanych technologii”.

Streżyńska przypomniała też, że Unia Europejska przeznaczyła środki finansowe na rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej. Bezpośrednim beneficjentem tych środków są właśnie samorządy. To jednak nie wszystko.

- Oprócz środków kierowanych do samorządów, pojawiły się środki na dofinansowywanie powstawania nowych i rozwój istniejących małych firm. Odpowiednia polityka informacyjna może zachęcić do korzystania z nich osoby podejmujące działalność np. w obszarze świadczenia usług dostępu do Internetu jako ISP - czytamy w poradniku.

Według UKE jest więc okazja, aby zbliżyć się do krajów zachodnich pod względem rozwoju technologicznego.

Podręcznik można pobrać ze stron UKE. Osoby mające uwagi do podręcznika mogą je przekazywać na adres e-mail: investors (małpa) uke.gov.pl.


Źródło: UKE


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać








  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.