UKE interweniuje ws. darmowego mobilnego internetu

21-07-2011, 20:44

Karty SIM, które umożliwią darmowy dostęp do internetu, będzie można otrzymać pocztą lub w przyszłości nabyć w punkcie sprzedaży. Dzięki interwencji Prezesa UKE zmianie ulegnie też dyskusyjna kaucja.

Sonda
Skorzystasz z bezpłatnego mobilnego internetu Aero2?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Blisko miesiąc temu informowaliśmy w Dzienniku Internautów o możliwości wpłacenia kaucji i odebrania karty SIM, dzięki której można bezpłatnie korzystać z mobilnego internetu na terenie całego kraju. Spółka Aero2 przez okres trzech lat ma udostępniać darmowy internet mobilny, co było warunkiem otrzymania częstotliwości z zakresu 2570–2620 MHz. Zainteresowanie było duże, choć nie mniejsze zdziwienie budziły zapiski w regulaminie i warunki stawiane przez spółkę Aero2.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zainterweniował bardzo szybko. Już kilka dni później informowaliśmy o podjęciu działań przez Urząd, który zainteresował się opłatą (55 zł) za wydanie karty SIM (tylko w biurze w Warszawie), zwracaną po wygaśnięciu umowy.

Zainteresowanie bezpłatnym dostępem do mobilnego internetu jest duże i prawdopodobnie przerosło spółkę Aero2, ponieważ nie nadąża z wydawaniem kart SIM bądź ich produkcją. Zgodnie z sugestiami Prezesa UKE firma zapewniła, że zmieni dystrybucję kart SIM – najpierw za pomocą wysyłki, a później w miarę możliwości za przy wykorzystaniu partnerów dystrybuujących karty.

>> Czytaj też: Najszybszy mobilny internet Orange już w Warszawie i Gdańsku

Użytkownik będzie mógł wybrać też formę opłaty depozytowej. Jednym z rozwiązań będzie dotychczasowe rozwiązanie lub nabycie karty SIM w cenie pokrywającej koszty produkcji i dystrybucji, która zostanie ustalona prawdopodobnie na kolejnym spotkaniu.

- Wszystkie przekazane zgłoszenia (formularze) i wpłacone Depozyty (pod warunkiem spełnienia ich obu) otrzymane przez Aero2 do dnia 20 lipca 2011 r. będą sukcesywnie rozpatrywane, w miarę dostępności kart SIM. Aero2 poinformuje osoby oczekujące na karty SIM o długości okresu oczekiwania na karty SIM dla nich przeznaczonych za pośrednictwem strony WWW lub poczty elektronicznej. W przypadku uznania czasu oczekiwania za niesatysfakcjonujący osoby zainteresowane będą mogły niezwłocznie uzyskać zwrot wpłaconego depozytu, a następie ponownie wystąpić o kartę SIM, gdy jej dystrybucja ulegnie poprawie – informuje UKE.

W ostatnim tygodniu lipca ma odbyć się kolejne spotkanie Prezes UKE i przedstawicieli spółki Aero2, która – jak podkreśla UKE – chętnie współpracuje.


Źródło: UKE
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy