(akt.) Twitter zacznie zarabiać

25-08-2009, 20:29

Jeszcze w tym roku w serwisie mikroblogowym Twitter pojawią się bardziej zaawansowane funkcje. Będą one jednak płatne.

Biz Stone, współzałożyciel serwisu mikroblogowego Twitter, poinformował, że jego firma jest w trakcie pierwszej fazy wdrażania kont komercyjnych. Dzięki temu serwis w końcu ma zacząć zarabiać pieniądze. Konta komercyjne mają umożliwić zainteresowanym użytkownikom (zapewne przede wszystkim firmom) dostęp do większej liczby funkcji, za które jednak trzeba będzie zapłacić.

Wersja podstawowa pozostanie bezpłatna. Serwis zidentyfikował jednak te elementy Twittera, które firmom pozwalają zwiększać przychody. I właśnie one mają być przedmiotem opłat.

To kolejny krok w kierunku spieniężenia potencjału, jaki tkwi w Twitterze. Mający ponad 44,5 milionów użytkowników serwis (dane za czerwiec br.) był od tej pory głównie generatorem kosztów. Fundusze inwestycyjne zebrały 55 milionów dolarów na jego rozwój, teraz jednak czas, by pokazać, że istnieje plan przekucia popularności serwisu wśród internautów na żywą gotówkę.

Wcześniej firma wydała przewodnik dla firm, w którym przedstawiła możliwości, jakie mogą one wykorzystać celem pozyskania klientów czy zbadania rynku i potencjalnych konsumentów - podaje DigitalBeat.

Nie ma wątpliwości, że serwisy społecznościowe nie mogą w nieskończoność działać bezpłatnie. Aby mogły się one utrzymać i zapewnić podstawowy zestaw usług bez opłat, konieczne jest wprowadzenie płatności za bardziej zaawansowane funkcje.

AKTUALIZACJA

Dziennik Internautów zapytał rodzime serwisy tego typu, czy planują podobne rozwiązania w przyszłości. Marcin Jagodziński z Blip.pl potwierdził, że one istnieją, jednak szczegóły dotyczące oferty, cen czy kosztów nie mogą zostać ujawnione.

Adam Zygadlewicz z Flakera także potwierdził, że analogiczne rozwiązania są planowane. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać udostępniona funkcjonalność e-commerce, przeznaczona dla sklepów. Dzięki niej firmy będą mogły taniej reklamować swoje usługi i towary na Flakerze, a użytkownicy serwisu zyskają bezpośrednią możliwość kontaktowania się ze sklepami. Ponieważ dany wariant konta będzie rozpowszechniany poprzez partnerów Flakera, serwis liczy na duży odzew.

Konto profilowane będzie płatne - Dziennik Internautów dowiedział się, że opłata wynosić będzie prawdopodobnie kilkadziesiąt złotych i pobierana będzie po dwóch miesiącach od momentu rejestracji. Istnieć będzie możliwość powrotu do wersji standardowej.


Źródło: DigitaBeat
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930