Twitter wygra z Facebookiem wyświetlając gigantyczne reklamy?

12-06-2012, 11:57

Niedługo po giełdowym debiucie Facebooka zespół Twittera podkreślał, że w odróżnieniu od swojego konkurenta już teraz dobrze sobie radzi z zarabianiem na urządzeniach mobilnych. Mikroblogowa usługa chce jednak przyciągnąć reklamodawców również w inny sposób.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Twitter ma oferować reklamodawcom m.in. dużą przestrzeń na ich banery - zauważa Peter Kafka z AllThingsD (zob. Twitter’s Big Pitch to Big Brands: You Want Space? We Got Space). Zapowiedzą tego typu kroków była pierwsza wyemitowana w telewizji reklama amerykańskiej witryny.

Czytaj także: Ciemne chmury wiszą nad Doliną Krzemową?

Już jakiś czas temu Twitter odświeżył wygląd swojej witryny, by załączane do wiadomości zdjęcia oraz obrazki były bardziej widoczne. W ubiegłym roku markom udostępniono także możliwość tworzenia swoich stron, by dać im wyraźny sygnał, że powinny publikować nie tylko tweety, ale również grafiki przypominające duże banery reklamowe.

- Zespół Twittera chce czegoś znacznie więcej niż wiadomości w witrynie - uważa Kafka. - Chcą głośnych internetowych reklam, jak te, które kupić można w Yahoo czy AOL, ale nie na Facebooku. Warto przypomnieć, że niedawno Twitter udostępnił także samoobsługową sieć reklamy, która ma konkurować z Google AdWords. 

Ostatnio współtwórca Twittera ujawnił, że już teraz usługa zarabia więcej na swojej wersji mobilnej niż banerach wyświetlanych użytkownikom komputerów biurkowych. Choć Facebook na razie jest więc nieco z tyłu, jeśli chodzi o monetyzowanie użytkowników tabletów i smartfonów, społecznościowy gigant również eksperymentuje z większymi reklamami.

Niedawno na Facebooku zaprezentowano m.in. większe obrazy wyświetlane w strumieniu wiadomości. Biorąc pod uwagę, że mogą się tam teraz pojawiać również "historie sponsorowane", marketerzy mają do swojej dyspozycji narzędzia oferujące coraz bardziej inwazyjne reklamy.

Czytaj także: Twitter zarabia najwięcej na wersji mobilnej


Źródło: AllThingsD


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.