TVP chwali się milionami zysków i przewiduje za rok straty przez... Euro

PAP 18-12-2011, 17:33

Jedenaście miesięcy tego roku TVP zamknęła zyskiem w wysokości 15 mln zł netto. Przyszłoroczny wynik spółki obciążą jednak koszty związane z Euro 2012 i cyfryzacją. Na samej transmisji meczów TVP straci ok. 50 mln zł - powiedział prezes TVP Juliusz Braun.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak poinformował Braun podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami, pojawiające się w ostatnim czasie informacje o stratach TVP są nieprawdziwe - po jedenastu miesiącach br. zysk netto wyniósł 15 mln zł. Prezes zaznaczył jednak, że nie wiadomo jeszcze, jaki dokładnie będzie wynik finansowy spółki na koniec roku.

Wśród czynników, które mogą mieć na to wpływ, prezes TVP wymienił brak zgody związków zawodowych na zmianę zasad obliczania rezerw finansowych spółki, przeznaczanych m.in. na nagrody jubileuszowe. Chodzi o kwotę rzędu 20-30 mln zł. Ostateczny wynik zależy też od wyceny stanu zapasów TVP.

Czytaj także: Seriale i programy TVP na OnetVOD

Jak podkreślił Braun, "szczególnymi wydatkami" będzie obciążony przyszłoroczny bilans spółki. Chodzi m.in. o koszty transmisji meczów rozgrywanych w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 (TVP ma na tym stracić ok. 50 mln zł) i igrzysk olimpijskich w Londynie. Spółka będzie musiała też ponieść koszty związane z cyfryzacją nadawania naziemnego - przyszły rok będzie bowiem rokiem przejściowym, w którym sygnał nadawany będzie zarówno cyfrowo, jak i analogowo.

Braun poinformował, że TVP wystąpiła do premiera o przyznanie spółce dotacji na pokrycie kosztów związanych z Euro 2012 i cyfryzacją w wysokości 80 mln zł. Euro 2012 i cyfryzacja to zadania państwowe. TVP nie ma możliwości skompensowania związanych z nimi wydatków przychodami z reklam - argumentował Braun.

Jednocześnie prezes TVP zapewnił, że w 2012 r. w spółce nie będzie programu dobrowolnych odejść ani zwolnień grupowych. Dziś TVP zatrudnia ok. 3,8 tys. osób.

Czytaj także: Cyfryzacja TV nadchodzi. Czy jesteś na to przygotowany?


Źródło: PAP


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.