Trwa rejestracja na VI edycję konferencji WUD Silesia!

PATRONAT MEDIALNY 26-10-2015, 06:55

22 października ruszyła rejestracja na VI edycję konferencji World Usability Day Silesia. By wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na www.wudsilesia.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą te, których autorzy w najciekawszy sposób uzasadnią chęć uczestnictwa w konferencji.

Wydarzenie odbędzie się 21 listopada w Katowicach. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „innowacja”.

Konferencję otworzy badacz interakcji i projektant systemów złożonych – Wiesław Bartkowski, który opowie o projektowaniu systemów ucieleśnionych.

W porannym bloku wypowiedzą się tacy specjaliści jak: Piotr Łój z prelekcją „Virtual Reality – upgrade 1.1 do rzeczywistości”, dr Anna Pohl i prof. Marian Oslislo z wykładem „Innowacje w Akademii”, dr Patrycja Rudnicka i Agata Magdalena Nowak, które opowiedzą o „Magicznym pudełku MVP”, Marcin Malicki poszukujący odpowiedzi na pytanie „Czy możemy państwo rozwinąć w usługę?”, Łukasz Szóstek, który omówi recepty na innowacje, oraz Jarosław Gwizdak, który opowie o dostrzeganiu człowieka w „socjalnym sądzie”.

W popołudniowym bloku wykładów wystąpi m.in. Michał Budryk, który podczas swojego wykładu poruszy temat oszczędnej innowacji i zmian w globalnym biznesie.

Konferencję zamknie prelekcja Everetta McKaya, eksperta w temacie user experience, autora wielu cenionych publikacji dotyczących tematyki usability, pod tytułem „Innovating Well-Designed Products – Learning the Right Lessons from Steve Jobs”.

Obecność na konferencji tak wielu wybitnych specjalistów reprezentujących różne dziedziny, powiązane z szeroko rozumianą tematyką usability, ma na celu stworzenie przestrzeni do interdyscyplinarnych dyskusji na temat innowacji i użyteczności oraz szeroko pojętego projektowania.

WUD Silesia

Praktyczne warsztaty z UX lub inspirujące wykłady

VI edycja WUD Silesia będzie podzielona na dwie części: wykłady oraz warsztaty. Wykłady mają pomóc w poszukiwaniu inspiracji na temat innowacji we współczesnym świecie, jej charakteru i długofalowego oddziaływania na codzienne życie. Warsztaty dedykowane są przede wszystkim osobom, które chcą doskonalić warsztat projektanta i badacza. Dodatkowo, oddając się atmosferze „innowacji”, organizatorzy przygotowali szkolenie związane z tematyką survivalową.

Pełna agenda konferencji dostępna jest na stronie wydarzenia www.wudsilesia.pl

Między wykładami i warsztatami jak zwykle będzie można spędzić czas w strefie Fun, która powiązana zostanie z tematem przewodnim konferencji w sposób „magiczny”. Więcej szczegółów już niebawem.

Więcej o WUD Silesia

WUD Silesia to wydarzenie poświęcone tematyce UX (user experience) i usability, które organizowane jest na Górnym Śląsku od 2010 roku. Konferencja organizowana jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy World Usability Day (Światowego Dnia Użyteczności), zapoczątkowanej przez Usability Professionals Association, stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów branży UX z całego świata. 

Konferencja WUD Silesia skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem użyteczności, w szczególności do projektantów, programistów, inżynierów, psychologów, socjologów, architektów, studentów oraz osób związanych z trzecim sektorem.

Zarówno sama konferencja, jak i związane z nią projekty towarzyszące organizowane są przez firmę Future Processing i przyjaciół – instytucje partnerskie, reprezentantów środowisk naukowych, biznesowych i artystycznych, organizacje pozarządowe, studentów i wolontariuszy.

Patronaty honorowe objęli: Prezydent Miasta Katowice, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Patroni medialni wydarzenia to: Dziennik Internautów, NowyMarketing, Marketing przy Kawie, UX Labs, Design Thinking, Marketer+, Grupa Adweb, FONT nie czcionka! oraz Interaktywnie.com. Konferencję wspierają także Now! Go Online oraz uxdesign.pl.  

O Future Processing

Główny organizator, firma Future Processing, to dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna działająca na globalnym rynku oprogramowania. Zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług.

Firma Future Processing angażuje się w wiele popularyzujących naukę wydarzeń m.in. maraton programistyczny Deadline24, konferencja Quality Excites, cykl skierowany do studentów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WUD Silesiatag UXtag usabilitytag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930