TP: niższe ceny na komórki i nowy plan specjalny

16-05-2008, 10:30

Od 1 czerwca wejdą w ofercie Telekomunikacji Polskiej. Obniżone zostaną ceny połączeń F2M (z telefonów stacjonarnych na komórki) i pojawi sie nowy plan taryfowy dla osób pobierających stałe zasiłki z Ośrodków Pomocy Społecznej.

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował wczoraj o zatwierdzeniu cenników w zakresie połączeń do operatorów PTC, Polkomtel i PTK Centertel.

Według informacji uzyskanych przez wortal FKN.PL cena połączenia będzie wynosić 59 gr brutto za minutę rozmowy. Dla taryf rozliczanych na podstawie impulsów, każdy impuls będzie zaliczany co 36,35 sek. Zmiany odczują klienci indywidualni, a także osoby korzystające z planów ISDN tp, ISDN Octopus S oraz ISDN Octopus XL.

Zmiana cen połączeń F2M ma związek z obniżką stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych (MTR). Trzeba tu zaznaczyć, że stawki za połączenia do operatora P4 pozostają na niezmienionym poziomie.

Nowe ceny będą obowiązywać od 1 czerwca.

Plan specjalny zamiast socjalnego

Również od początku czerwca TP wprowadzi do swojej oferty nowy plan taryfowy uwzględniający możliwości ekonomiczne osób o niskich dochodach. Jest on korzystniejszy od aktualnie oferowanych przez TP planów telefonicznych, w tym również od obecnie obowiązującego planu tp socjalnego. Będą z niego jednak korzystać tylko i wyłącznie osoby pobierające zasiłek stały z Ośrodków Pomocy Społecznej (OPS).

Osoby te otrzymają od ośrodków bony, które będą uprawniały do korzystania z tego planu od dnia aktywacji, przez okres 12 pełnych okresów rozliczeniowych. Przed końcem okresu uprawniającego do korzystania z planu specjalnego abonent będzie zobowiązany do złożenia nowego bonu.

Opłata abonamentowa w nowym planie została ustalona na poziomie niższym o ok. 35% w stosunku do opłaty za abonament w planie tp socjalnym. Abonament ten uwzględnia dodatkowo określoną pulę bezpłatnych minut połączeń, które w przypadku niewykorzystania w danym okresie rozliczeniowym przechodzą na kolejny okres i będą rozliczane sekundowo.

W zdecydowanej większości opłaty za połączenia w planie specjalnym uległy obniżeniu w porównaniu do planu tp socjalny. Ponadto użytkownikom planu specjalnego umożliwiono wykonywanie połączeń za pośrednictwem innych dostawców usług telekomunikacyjnych, co w planie socjalnym nie było możliwe.

Sonda
Co sądzisz o nowym planie specjalnym?
  • Świetna propozycja
  • Plan socjalny był wystarczający
  • Jest mi wszystko jedno
wyniki  komentarze

Spółka przewidziała również w planie specjalnym udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, polegające m.in. na przyznaniu 50% ulgi w opłacie abonamentowej, na podstawie orzeczeń Powiatowego lub Wojewódzkiego Zespołu Orzekającego o Stopniu Niepełnosprawności. Co więcej, użytkownicy planu specjalnego mogą korzystać z usług dostępu do internetu, zarówno TP, jak i konkurencyjnych operatorów.

TP wbrew pierwotnym planom, zdecydowała się na utrzymanie w ofercie do dnia 1 grudnia 2008 r. planu tp socjalnego. Plan ten będzie funkcjonował poza ofertą,  czyli zostanie zakończone przyjmowanie zamówień na ten plan.

Po ocenie pierwszego okresu funkcjonowania planu specjalnego, TP i UKE podejmą prace nad możliwościami wprowadzenia planu specjalnego II. Będzie on adresowany do użytkowników, których przychodami nie są wyłącznie świadczenia pieniężne w formie zasiłku stałego z OPS, ale ich status ekonomiczny sprawia, że nie stać ich na usługi komercyjne.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: UKE
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Telekomunikacja Polskatag plany taryfowetag MTRtag F2M
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031