TP: Kolejne zwycięstwo nad DPTG

19-10-2011, 22:09

Wyczerpane zostały kroki prawne w Polsce w kwestii wykonania nieprawomocnej decyzji Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu. Strony czekają na wydanie wyroku przez austriacki sąd pierwszej instancji, co powinno nastąpić do końca tego roku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Telekomunikacja Polska S.A. odniosła kolejne zwycięstwo w sporze z duńską firmą DPTG - Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie zawieszające postępowanie w sprawie stwierdzenia wykonalności orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Austrii. Zażalenie na brak uznania decyzji Trybunału w Polsce wniosła DPTG. Sąd drugiej instancji potwierdził, że podejście takie jest właściwe.

Czytaj także: Sąd zawiesił postępowanie w sprawie wniosku DPTG przeciw TP

Oznacza to, że tym samym wyczerpana została droga prawna w Polsce. Konieczne jest czekanie na ostateczną decyzję Trybunału Arbitrażowego. Pierwsza, niekorzystna dla polskiego telekomu, zapadła 24 sierpnia zeszłego roku. Telekomunikacja Polska od początku nie zgadzała się z zarzutami, dlatego też od decyzji Trybunału w grudniu się odwołała. Decyzja sądu pierwszej instancji w Wiedniu spodziewana jest pod koniec tego roku.

Według Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika prasowego Grupy TP, może upłynąć jeszcze nawet kilka lat, zanim prawomocna decyzja Trybunału z Wiednia otrzyma klauzulę wykonalności na terytorium Polski. I to tylko pod warunkiem, że Trybunał ostatecznie uzna zasadność roszczeń Duńczyków.


Źródło: Grupa TP


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Telekomunikacja Polskatag Grupa TPtag DPTG
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.