Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

TP jednak musi zapłacić DPTG 2,9 mld duńskich koron?

11-11-2011, 21:38

Sąd Handlowy (Handelsgericht) w Wiedniu zadecydował w czwartek, iż wniosek TP SA o anulowanie nakazu zapłaty kwoty 2,9 mld duńskich koron zasądzonej w pierwszej fazie sporu zostanie oddalony.

W środę informowaliśmy w Dzienniku Internautów o orzeczeniu Wiedeńskiego Sądu Gospodarczego, który nie uchylił wyroku częściowego arbitrów z dn. 24 sierpnia 2010 roku. W czwartek pojawiła się kolejna, niekorzystna wiadomość dla Telekomunikacji Polskiej.

Sąd austriacki czwartkową decyzją potwierdził, iż wyrok wydany przez Trybunał Arbitrażowy jest ostateczny oraz prawnie wiążący. Kwota 2,9 mld duńskich koron zasądzona 3 września 2010 roku (wraz z naliczonymi odsetkami oraz opłatami sądowymi) jest wymagalna oraz płatna niezwłocznie.

Czytaj więcej o sporze TP i DPTG w Dzienniku Internautów

Sąd Handlowy oświadczył również, że TP SA ma wypłacić DPTG odszkodowanie w wysokości 190 tys. euro z tytułu poniesionych kosztów sądowych. TP będzie musiała wnieść także na rzecz Sądu Handlowego opłatę sądową w wysokości 3 218 100 euro.

- Dzisiejsze orzeczenie znowu potwierdza fakt, że konieczność wypłacenia przez TP SA należnych kwot zgodnie z ostatecznym i prawnie wiążącym postanowieniem w pierwszej fazie sporu jest jedynie kwestią czasu - bez względu, czy dobrowolnie zastosuje się do postanowienia austriackiego Trybunału Arbitrażowego, czy też zrobi to w wyniku procedury egzekucyjnej, która znacznie zwiększy koszty poniesione przez TP SA oraz przez jej udziałowców – powiedział dyrektor finansowy GN Store Nord, Anders Boyer.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: PAPOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data