TP jednak musi zapłacić DPTG 2,9 mld duńskich koron?

11-11-2011, 21:38

Sąd Handlowy (Handelsgericht) w Wiedniu zadecydował w czwartek, iż wniosek TP SA o anulowanie nakazu zapłaty kwoty 2,9 mld duńskich koron zasądzonej w pierwszej fazie sporu zostanie oddalony.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W środę informowaliśmy w Dzienniku Internautów o orzeczeniu Wiedeńskiego Sądu Gospodarczego, który nie uchylił wyroku częściowego arbitrów z dn. 24 sierpnia 2010 roku. W czwartek pojawiła się kolejna, niekorzystna wiadomość dla Telekomunikacji Polskiej.

Sąd austriacki czwartkową decyzją potwierdził, iż wyrok wydany przez Trybunał Arbitrażowy jest ostateczny oraz prawnie wiążący. Kwota 2,9 mld duńskich koron zasądzona 3 września 2010 roku (wraz z naliczonymi odsetkami oraz opłatami sądowymi) jest wymagalna oraz płatna niezwłocznie.

Czytaj więcej o sporze TP i DPTG w Dzienniku Internautów

Sąd Handlowy oświadczył również, że TP SA ma wypłacić DPTG odszkodowanie w wysokości 190 tys. euro z tytułu poniesionych kosztów sądowych. TP będzie musiała wnieść także na rzecz Sądu Handlowego opłatę sądową w wysokości 3 218 100 euro.

- Dzisiejsze orzeczenie znowu potwierdza fakt, że konieczność wypłacenia przez TP SA należnych kwot zgodnie z ostatecznym i prawnie wiążącym postanowieniem w pierwszej fazie sporu jest jedynie kwestią czasu - bez względu, czy dobrowolnie zastosuje się do postanowienia austriackiego Trybunału Arbitrażowego, czy też zrobi to w wyniku procedury egzekucyjnej, która znacznie zwiększy koszty poniesione przez TP SA oraz przez jej udziałowców – powiedział dyrektor finansowy GN Store Nord, Anders Boyer.


Źródło: PAP


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.