Toshiba zrobi tablet z dwoma ekranami (wideo)

21-06-2010, 13:36

Microsoft chciał zrobić dwuekranowy tablet i choć pomysł się podobał, projekt został zarzucony. Teraz Toshiba zaprezentowała prototyp takiego urządzenia i trzeba przyznać, że dwa 7-calowe ekrany stanowią ciekawą alternatywę dla "zwykłych" tabletów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Już w marcu br. mówiło się, że z iPadem mogą wygrać dwa ekrany. Komentarze na ten temat padały w kontekście urządzenia Microsoft Courier, którego wizję przedstawiła firma z Redmond.

Dwa ekrany wprowadzają naturalny podział powierzchni roboczej, który można uznać za bardzo wygodny. Poza tym urządzenie składane jak książka wydaje się bardziej przenośne. Możliwość położenia jednego ekranu i nachylenia drugiego pod innym kątem czyni urządzenie dotykowe bardziej ergonomicznym.

W maju dowiedzieliśmy się jednak, że projekt Courier nie będzie kontynuowany. Rozczarowało to wiele osób, które oczekiwały wprowadzenia na rynek czegoś więcej niż kolejnego naśladowcy iPada. Teraz z pomysłem dwuekranowego urządzenia wyszła Toshiba. 

>>> Czytaj: OLPC: Edukacyjny tablet za mniej niż 100 USD

Proponowane przez firmę urządzenie to Libretto W100. Jest ono wyposażone w dwa ekrany multidotykowe o przekątnej 7 cali każdy. Użytkownik może uruchomić inne aplikacje na każdym z ekranów albo użyć jednego ekranu jako wirtualnej klawiatury (w kilku dostępnych układach) lub wirtualnego trackpada. Można także wykorzystać obydwa ekrany w ramach jednej, np. strona internetowa może wyświetlać się na przestrzeni dwóch ekranów. 

Poza tym urządzenie ma procesor Intel Pentium 1,2 GHz, 2 GB RAM, dysk SSD 64 GB, jeden port USB i czytnik kart SD. Będzie miało też wbudowaną kamerę internetową 1 MP i wsparcie dla Bluetooth 2.1.

System, pod którego kontrolą działa Libretto, to Windows 7 Home Premium. Zdaniem wielu komentujących to może być najsłabsze ogniwo. Przykład iPada pokazał, że użytkownicy chcą w tabletach oprogramowania prostego, szybkiego i stabilnego. Windows 7 może sobie z tymi wymaganiami nie poradzić.

Urządzenie ma się pojawić na rynku w sierpniu. Z wypowiedzi przedstawicieli Toshiby wynika, że nie liczy ona na wielki sukces i grupą docelową dla tego urządzenia mają być użytkownicy-pionierzy.

>>> Czytaj: MSI: tablet z Windowsem i laptop-szkicownik (wideo)

Poniżej przeładowany fajerwerkami film, na którym da się też zobaczyć Libretto W100.


Źródło: Toshiba, Engadget


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.