Toshiba Tec kupuje od IBM systemy dla sklepów detalicznych

18-04-2012, 11:10

Rozwiązania sprzętowe ułatwiające sprzedaż oraz zarządzanie sklepami, które rozwijało do tej pory IBM, przejdą w ręce Toshiby Tec. Amerykański koncern w ostatnich miesiącach skupia się na oferowaniu oprogramowania i usług.

Dział przejęty przez Toshibę Tec przygotowywał różnego rodzaju rozwiązania dla sprzedawców detalicznych (POS), w tym m.in. kasy fiskalne.  Wartość transakcji według nieoficjalnych informacji przekracza 870 milionów dolarów.

Czytaj także: IBM zamierza spełnić długoterminowe prognozy

Warto przypomnieć, że spółka Toshiba Tec należy w połowie do Toshiby. Koncern już teraz jest największym na świecie dostawcą systemów POS, a także powiązanych z nimi rozwiązań dla sprzedawców. Transakcja ma zostać zamknięta w drugim lub na początku trzeciego kwartału 2012 roku.

Zdaniem agencji Reuters szczegóły przejęcia wciąż są omawiane przez radę nadzorczą IBM, przed jego finalizacją niezbędne będzie również uzyskanie zgody odpowiednich regulatorów rynku. Do czasu zamknięcia transakcji obie firmy będą działały niezależnie.

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na tego typu doniesienia, a walory Toshiba Tec zdrożały na tokijskim pakiecie o ponad 7,5%. Również samo IBM radzi sobie w ostatnich miesiącach bardzo dobrze, bijąc na początku marca rekord cen swoich akcji.

Czytaj także: Dobry początek roku dla IBM


Źródło: IBM, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy