Toshiba nie ma najlepszego roku

31-01-2012, 10:42

Przedstawiciele Toshiby poinformowali o trudnościach związanych z prowadzeniem biznesu, do których przyczyniła się m.in. powódź w Tajlandii oraz spowolnienie gospodarcze na świecie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Toshiba, będąca największym producentem układów elektronicznych w Japonii, odnotowała w ubiegłym kwartale spadek zysków operacyjnych aż o 72%. Końcówka roku fiskalnego prawdopodobnie również nie przyniesie dobrych informacji inwestorom.

Czytaj także: Toshiba wkroczy na rynek zarządzania domową energią

Japoński producent, który zajmuje również drugie miejsce za Samsungiem na rynku wytwórców pamięci flash, poinformował o obniżeniu prognoz rocznych zysków operacyjnych z 300 do 200 miliardów jenów. To znacznie gorszy wynik, niż przewidywali niedawno analitycy.

Szefostwo firmy za problemy obwinia przede wszystkim mniejsze zainteresowanie klientów komputerami oraz telewizorami. Korporacji prawdopodobnie uda się jednak zakończyć rok z zyskiem dzięki rosnącej sprzedaży tabletów, a także innych urządzeń wykorzystujących pamięci flash. W ciągu ostatniego roku akcje Toshiby straciły aż jedną trzecią wartości.

O trudnościach, które mają przynieść kolejne miesiące, informowało obok Toshiby niedawno również wiele innych firm, przede wszystkim z Europy. Spowolnienie związane z restrukturyzacją oraz problemami w strefie euro zapowiedział m.in. Philips, ale również Siemens.

Czytaj także: Rozpoczęto produkcję iPada 3?


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.