TomTom współpracuje z Volvo. Rusza program Nokii i Deutsche Telecom dla startupów. Przegląd #e-biznes.

09-03-2017, 07:40

W dzisiejszym przeglądzie m.in. o planach Volvo dotyczących programów jazdy autonomicznej, nowym hackathonie startupu Crossover oraz działaniach Nokii. Zapraszam do lektury!

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • Nokia i hub:raum (inkubator i akcelerator Deutsche Telekom) ogłaszają program dla startupów z obszaru usług komunikacyjnych: WARP Future Communication. Zyskają one możliwość przyspieszenie rozwoju biznesu i ułatwionego wejścia na rynek. Oferowane przez startupy rozwiązania mają ułatwiać życie klientom Nokii oraz Deutsche Telekom (źródło: materiał prasowy hub:raum).
  • Firma TomTom została wybrana do współpracy przy realizacji programu badawczego Volvo Drive Me z zakresu jazdy autonomicznej. W programie zostaną użyte Mapy HD, dostarczone przez TomTom (źródło: materiał prasowy TomTom).
  • Grupa SARE opublikowała szacunkowe dane za 2016 rok. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,3 mln zł względem 38,3 mln złotych w 2015 r., co oznacza wzrost o 8%. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,4 mln zł względem 4 mln złotych w 2015 r., co z kolei jest wzrostem o 10%. Szacunkowa EBITDA Grupy SARE w 2016 r. wyniosła 6,6 mln złotych (źródło: materiał prasowy SARE).
  • Rząd jest przychylny inwestorom, którzy tworzą w Polsce nowoczesne rozwiązania, dając pracę najwyższej klasy specjalistom - podkreślał Mateusz Morawiecki podczas rozmowy z szefem Nokii Rajeevem Suri. - W Polsce znajduje się europejskie serce i mózg przemysłu przyszłości Made by Nokia, które już dygitalizują takie sektory jak kolej, bezpieczeństwo, czy rozwijają Internet rzeczy - wskazał polski wicepremier (źródło: materiał prasowy Nokia).
  • Pisaliśmy niedawno o hackathonie organizowanym w Krakowie przez amerykański startup Crossover, w wyniku którego pracę otrzymało 11 najlepszych uczestników. Crossover ogłosił, że 11 marca zostanie powtórzony hackathon JAVA oraz Ruby on Rails - dla tych, którzy nie mogli wystartować w lutowej rekrutacji (źródło: materiał prasowy Crossover).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.