To Cię może uratować - cofanie wysyłania oficjalnie w Gmailu

24-06-2015, 13:15

Zdarzyło Ci się wysłać e-maila i żałować tego już po kilku sekundach? Gmail umożliwia cofnięcie wysłania i warto o tym wiedzieć.

Każdy kto często korzysta z poczty elektronicznej mógł mieć przykre doświadczenia, które kończyły się okrzykiem "O *#$%^*$%*! Co ja wysłałem!?!". Firma Google od lat starała się tak ulepszyć swoją pocztę, aby pomóc ludziom w uniknięciu takich sytuacji. 

Cofanie wysyłania w Gmailu

Warto wiedzieć, że teraz w ustawieniach Gmaila (w karcie "Ogólne") znajdziecie funkcję "Cofnij wysyłanie". Włączając tę funkcję możemy określić czas, w jakim możliwe będzie cofnięcie wysyłania (od 5 do 30 sekund).

Cofanie wysyłania w Gmailu

Jeśli chcemy cofnąć wysyłaną wiadomość, musimy kliknąć w link "Cofnij" w komunikacie, który pojawia się w momencie wysyłania na żółtym polu. 

Cofanie wysyłania w Gmailu

Opcja "Cofnij wysyłanie" tak naprawdę nie jest absolutną nowością. Była już wcześniej dostępna w Gmail Labs jako funkcja eksperymentalna. Teraz uzyskała status oficjalny. Osoby, które jeszcze z tej funkcji nie korzystały, muszą same ją włączyć. Dla tych osób, które miały włączoną funkcję eksperymentalną, funkcja "Cofnij wysyłanie" powinna być domyślnie włączona. 

Test trzeźwości w Gmailu

Co ciekawe, Gmail eksperymentował z jeszcze inna funkcją, która miała chronić przed niechcianym wysłaniem poczty. Funkcja o nazwie Mail Goggle wymagała... rozwiązania kilku zadań matematycznych przed wysłaniem e-maila. Aktywowała się ona  w piątki i soboty od 22 do 4 rano. Mówiąc wprost chodziło o to, by upewnić się, że osoba wysyłająca e-maila jest wystarczająco trzeźwa i świadoma możliwych konsekwencji swoich czynów. W weekendowy wieczór zawsze można odczuć potrzebę załatwienia jakiejś sprawy, a nie zawsze się to opłaca.


Następny artykuł » zamknij

Oto zwycięzcy Aulerów 2015

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930