Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Tlen: oficjalny klient dla Linuksa

05-03-2009, 10:34

Wczoraj udostępniono oficjalną wersję komunikatora Tlen dla Linuksa - zauważył LinuxNews.pl. Nowy program (jeszcze beta) ma dość dużo funkcji, łatwo się instaluje i wydaje się sprawnie działać.

Oficjalny klient komunikatora Tlen dla Linuksa można znaleźć pod adresem tlen.pl/linux. Do pobrania jest plik *.bin ważący (w przypadku  wersji 32-bit) 18 MB. Instalacja jest bardzo prosta, wystarczy uruchomić plik wpisując do konsoli

sudo sh tlenlinux-7.0.1.17.bin

lub w przypadku wersji 64-bit

sudo sh tlenlinux64-7.0.1.17.bin

Po podaniu  hasła program zacznie się instalować. Będziemy jeszcze poproszeni o zaakceptowanie licencji.

Dziennik Internautów przetestował komunikator w podstawowym zakresie. Ogólne wrażenie? Jest to produkt bardziej dopracowany niż alternatywny klient TleenX, z którego do tej pory mogli korzystać Ci, którzy chcieli mieć komunikator Tlen na Linuksie (inne alternatywne rozwiązania to Qtlen oraz wtyczki do innych komunikatorów).

Okno rozmowy i lista kontaktów w Tlenie dla Linuksa
fot. DI, zrzut z ekranu - Okno rozmowy i lista kontaktów w Tlenie dla Linuksa

Oficjalny klient Tlen pozwala na rozmowę protokołami Tlen i Gadu-Gadu (wtyczkę gadu trzeba najpierw włączyć w ustawieniach i można rozmawiać). Poza tym istnieje możliwość prowadzenia rozmów głosowych i wideo, przesyłania plików i obrazków oraz wysyłania wiadomości SMS. W oknie programu jest również przycisk umożliwiający sprawdzenie poczty Tlen.

Ustawienia wtyczek - tu włączamy obsługę Gadu-Gadu
fot. - Ustawienia wtyczek - tu włączamy obsługę Gadu-Gadu

Możliwości programu rozbudowane są przez wtyczki: screen sender (wycinki ekranu), updater (aktualizacje) i inne. Są emotikony, awatary i rzekomo skórki, jednak po zainstalowaniu programu, w menu Ustawienia> Style i emotikony znajdziemy tylko style domyślne.

Cieszyć może fakt, że twórcy komunikatora Tlen wyciągnęli rękę w stronę użytkowników Linuksa. Jak zauważyli komentujący w serwisie LinuxNews.pl, warto pobrać komunikator choćby po to, aby pokazać, że użytkownicy Linuksa to aktywna grupa gotowa na przyjęcie tego, co się dla niej przygotowało.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data