Tethering w WP7 Mango z licznymi ograniczeniami

28-09-2011, 11:35

Udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom może się okazać w WP7 Mango nie lada wyzwaniem.

Poprawka Mango dla Windows Phone 7 zaczęła trafiać już do pierwszych użytkowników, a internauci coraz częściej informują o swoich wrażeniach związanych z użytkowaniem nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego.

Czytaj także: Nowy smartfon od Samsunga z Windows Phone

Sonda
Korzystasz z tetheringu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Pośród wielu poprawek, jakie przynosi Mango, użytkownicy czekali bardzo długo na funkcję tetheringu. W uproszczeniu pozwala ona smartfonowi na dzielenie się internetem z innym urządzeniem (np. komputerem lub tabletem), które może połączyć się z naszym telefonem dzięki technologii Wi-Fi.

Nie mogło się jednak obejść bez istotnych ograniczeń. Jednym z najważniejszych jest fakt, że mobilny operator musi wyrazić zgodę na korzystanie z tego typu rozwiązania. Domyślnie sprzedaje on przecież dostęp do internetu wyłącznie na smartfonie, a udostępnienie połączenia również komputerowi mogłoby istotnie zwiększyć nasz transfer.

O ile wymóg zgody operatora na tethering nie jest niczym nowym, tak nieco zaskakiwać mogą sprzętowe ograniczenia, o jakich poinformował Microsoft. Rozwiązanie ma działać wyłącznie z chipsetami Broadcom 4329 oferującymi wsparcie dla 802.11a/b/g/, Bluetootha, a także odbiornika FM. Choć właśnie taki podzespół ma się znaleźć we wszystkich nowych urządzeniach z Windows Phone'em, nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądała w przypadku starszych smartfonów. 

Nawet pomimo dostępności samego Mango, aby można było skorzystać z udostępniania połączenia, niezbędne są również aktualizacje sterowników. Termin ich udostępnienia zależy już jednak od producentów sprzętu.

Czytaj także: Skrytykował ekran w smartfonie z WP7 i odszedł z Microsoftu


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930