Testerka oprogramowania - czy to nowy zawód dla Ciebie?

02-03-2018, 20:36

Słyszałaś wiele o tym, że wciąż brakuje osób do pracy w IT i czasem myślisz, że może to byłoby coś dla Ciebie? Zrób sobie prezent na Dzień Kobiet i sprawdź, czy warto zmienić zawód na testerkę oprogramowania.

Jeśli jesteś skrupulatna, uważna i nie myślisz z przerażeniem o zaplanowaniu pracy nad dokładnym sprawdzeniem działania oprogramowania, którego wcześniej nie znałaś - możesz być na dobrej drodze, by stać się testerką oprogramowania.

Chcesz sprawdzić, czy możesz być dobrą testerką? Sprawdź się.

Samodzielne nauczenie się tego fachu może okazać się trudne - wymaga umiejętnego planowania, stosowania procedur, posługiwania się odpowiednim językiem i sprawnego korzystania z narzędzi. Jest to więc kwestia decyzji, czy zainwestować w kurs, na którym poznasz ten fach. Nie jesteś pewna? Fundacja Mamo Pracuj i zespół Testuj.pl mają coś dla Ciebie - bezpłatne webinaria dotyczące testowania oprogramowania. Są one kierowane do kobiet, szczególnie mam, które są otwarte na zmiany i chcą dowiedzieć się, o co właściwie chodzi z tym testowaniem.

Webinaria odbywają się w godzinach wieczornych, a prowadzą je - dzieląc się wiedzą i swoimi doświadczeniami - mamy, które zdecydowały się na zawód testerki.

  • 6 marca, 20:00-21:30. Szukamy dziury w całym. Ewa Kienc-Brachańska, z wykształcenia magister stosunków międzynarodowych, mama dwójki dzieci, która pracuje w branży IT od 2,5 roku, pokaże, jak wygląda praca testera w zależności od projektu, jakich pojęć używa się w tej branży, jakie rodzaje błędów można napotkać przy testowaniu aplikacji oraz jak je poprawnie opisywać i raportować.
  • 13 marca, 21:00-22:30. Jak uczyć się testowania, to z najlepszymi! Stefania Winkel, lider zespołu trenerskiego oraz Akredytowany Trener ISTQB, opowie o tym, jak przebranżowić się do pracy w IT, jakie są metody mentoringu i w jaki sposób szukać wsparcia wśród kolegów z większym doświadczeniem.

Zapisy: mamotestuj.pl

Masz konkretne pytania dotyczące zawodu testerki? Prześlij je na: szkolenia@testuj.pl. Najciekawsze pojawią się na webinarium!

Dlaczego właśnie testerka oprogramowania

  • Tester jest niezbędnym ogniwem pomiędzy programistami a użytkownikami danego produktu.
  • Praca testera może być wykonywana w nienormowanych godzinach, także w warunkach zdalnych.
  • Możesz zostać testerką w stosunkowo krótkim czasie (szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu ISTQB trwa 3 dni, a warsztaty praktyczne - 4-6 tygodni).
  • Wynagrodzenie młodszego testera oprogramowania to ok. 4 700 zł brutto (Sedlak&Sedlak, raport płacowy dla branży IT), a testera oprogramowania - ok.  5 200 zł brutto (dane wynagrodzenia.pl za 2017 r.).

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy