TEDxRawaRiver: Masz pomysł? Dostaniesz pomoc od uczestników amerykańskiej konferencji

PATRONAT MEDIALNY 28-09-2012, 12:39

13 października 2012 r. po raz pierwszy na Śląsku odbędzie się renomowana konferencja TEDx. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza na konferencjach tego typu występowali m.in. Bono, Steve Jobs, Al Gore, Jane Goodall czy twórcy Google. Katowickie wydarzenie jest jednak otwarte dla wszystkich mających ciekawe pomysły i chcących je zrealizować w ciągu najbliższego roku przy wsparciu społeczności TEDx.

TED to konferencje organizowane od 28 lat na całym świecie. Występowali na nich tacy mówcy, jak Bill Clinton, Bill Gates, Steve Jobs, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Richard Branson, Bono czy Adam Savage. Nazwa TED to skrót od angielskich słów technologia, rozrywka i dizajn, a „x” w nazwie oznacza, że konferencja jest organizowana lokalnie na licencji TED.

Mottem TEDx są „idee warte upowszechniania”. Pierwsza konferencja tego typu odbyła się w 1984 r. w Kalifornii. Dziś spotkania te gromadzą czołowych myślicieli i działaczy, których krótkie, trwające maksymalnie osiemnaście minut wystąpienia inspirują miliony osób na całym świecie. Większość wystąpień można zobaczyć bezpłatnie na stronie internetowej TED.com.

Konferencja TEDxRawaRiver jest pierwszą organizowaną na Śląsku. Odbędzie się 13 października 2012 r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Jej tematem jest idea „Miasto 2.0”, czyli miasta współtworzonego przez jego mieszkańców przy wsparciu nowoczesnych technologii. Na scenie pojawią się nie tylko znani śląscy architekci (Tomasz Konior, Robert Konieczny), ale także artyści (Piotr Szmitke), twórcy oprogramowania przyjaznego użytkownikom, miłośnicy dobrej kuchni, pasjonat nauki Tomasz Rożek i wielu innych.

Tego dnia o idei „Miasto 2.0” będzie się rozmawiać na konferencjach TEDx na całym świecie. Ich elementem jest sesja „Akcje”, czyli prezentacje idei wartych działania. Każdy, kto ma pomysł na zmianę i chciałby się podjąć jego realizacji w ciągu roku, może zgłosić się do 30 września na stronie tedxrawariver.pl/akcje i stanąć pod tym samym logo, co James Cameron czy Einstein - papuga popielata.

Uczestnicy konferencji TEDxRawaRiver będą mogli zadeklarować pomoc dla jednego z pomysłów. Dodatkowo pomysł promowany będzie na amerykańskich stronach TED.com.

Wszyscy zainteresowani samym udziałem w konferencji powinni zarejestrować się do 3 października na stronie tedxrawariver.pl/rejestracja. Dostępnych jest tylko sto miejsc.

Kuratorem TEDxRawaRiver jest Paweł Wyszomirski, a współorganizatorem TechMine - organizator takich wydarzeń jak Techmine Startups, Techmine Coffee, Techmine Investors w Katowicach.

Dzienniki Internautów jest patronem medialnym tego wydarzenia.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy