TechMine Startups ver.6: przedsiębiorczość innowacyjna

25-09-2013, 19:48

27 września odbędzie się szóste już spotkanie innowacyjnych przedsiębiorców Śląska - TechMine Startups.

TechMine Startups

Już po raz szósty, 27 września (piątek) o godz. 16:00 w hotelu Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a), odbędzie się TechMine Startups. W programie są wystąpienia prelegentów (Ravi Ruparel, Piotr Fuglewicz, Marcin Kawalski), rozmowy o inwestowaniu w innowacje oraz szansa dla młodych firm na zaprezentowanie się przed inwestorami w pitch session. Swoje pomysły przedstawią publiczności oraz gronu inwestorów i aniołów biznesu. To doskonała szansa na znalezienie poważnego partnera, który pomoże w rozwoju firmy.

TechMine Startups to nie akademickie pogaduszki, ale biznesowe rozmowy o finansach, modelach biznesowych, handlu, prawie, marketingu czy inwestycjach. O wszystkim, co jest istotne dla skutecznego prowadzenia firmy. Uczestnicy spotkań znaleźli w TechMine nie tylko wiedzę, ale i nowych partnerów biznesowych. Pozyskano też inwestorów oraz wiele cennych informacji zwrotnych.

Spotkania TechMine rozpoczęły się końcem 2011 roku z inicjatywy Łukasza Zjawińskiego, który organizuje szereg inicjatyw pod marką TechMine. Organizacja jest nieformalna i skupia ludzi, którzy wspólnie chcą budować ekosystem umożliwiający powstawanie, rozwijanie i inwestowanie w innowacyjne firmy. TechMine, choć nieformalny, to realnie współpracuje z lokalnymi organizacjami, uniwersytetem czy firmami z regionu. We współpracy TechMine i Uniwersytetu Śląskiego powstały też pierwsze studia podyplomowe dla przedsiębiorców, prowadzone przez praktyków biznesu – Akademia Umiejętności Biznesowych i Zarządzania.

W poprzednich odsłonach konferencji TechMine Startups wzięły udział setki uczestników, wśród których znajdowali się głównie przedsiębiorcy, inwestorzy oraz osoby poszukujące finansowania. Młode firmy miały okazję zaprezentować się przed inwestorami, a wszyscy mieli możliwość nawiązywania nowych kontaktów i rozmów o biznesie w kontekście technologii i innowacji. Podobnie będzie tym razem. 

Podczas wszystkich spotkań, społeczność TechMine stawia na realną dyskusję, konstruktywną krytykę i wspieranie dobrych inicjatyw, aby promować przedsiębiorczość innowacyjną w regionie. 

Więcej informacji oraz agenda spotkania dostępne są na startups.techmine.pl

Zapraszamy także na TechMine.pl oraz www.facebook.com/TechMine

Informacje organizacyjne:

  • Data: 27 września 2013 r.
  • Godzina: 16.00
  • Prezentacja startupów: 19.00
  • Miejsce: Katowice, CINiBA (ul. Bankowa 11a)
  • Kontakt: Łukasz Zjawiński, (32) 720 23 25
  • Rejestracja: przez formularz na stronie startups.techmine.pl/rejestracja - uczestnictwo jest bezpłatne.

Następny artykuł » zamknij

Pomysł na Dolinę Krzemową

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag TechMine Startupstag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy