Tańsze smartfony problemem dla twórców części

29-05-2012, 11:10

Coraz tańsze urządzenia wyposażone w Androida, choć pozwalają twórcom części na generowanie większych zysków, w dłuższej perspektywie mogą oznaczać problemy - informuje Digitimes.

Wytwórcy najtańszych smartfonów zyskują więcej, gdy otrzymują zamówienia na duże liczby urządzeń, jednak w ostatnim czasie wymusza to zmniejszanie i tak już niewielkich marż - informują źródła serwisu Digitimes (zob. Rise of low-priced smartphones may push down profitability at handset OEMs).

Czytaj także: Mobilne mapy szybko zyskują w Chinach

Chińscy producenci, jak ZTE, Huawei Device czy Lenovo, już od jakiegoś czasu promują tanie urządzenia, których cena nie przekracza 158 dolarów. Już wkrótce na rynek zawitać mają jednak smartfony kosztujące około 70% wspomnianej sumy, które będą działać pod platformą stworzoną przez Baidu.

Compal Communications, Arima Communications, a także Foxconn International Holdings (FIH) mają odczuć spadek marż - informują źródła Digitimesa. Firmy powinny pozostać jednak w dobrej kondycji, jeśli uda im się zdobyć kontrakty na produkcję dużej liczby sprzętów.

W połowie maja zadebiutował telefon przygotowany przez chińskiego giganta rynku wyszukiwarkowego Baidu. Smartfon Changhong H5018 wyposażony został w 3,5-calowy ekran oferujący rozdzielczość 320x480 pikseli, a jego sercem jest procesor taktowany zegarem 650 MHz. Użytkownicy mogą również wykonywać mim zdjęcia z wykorzystaniem 3-megapikselowej kamery.

Czytaj także: Zadebiutował telefon Baidu


Źródło: Digitimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ZTEtag telefonytag smartfonytag OEMtag Lenovotag Huaweitag Foxconntag Chinytag Baidutag Android
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy