Tak będzie wyglądał nowy iPad? (wideo)

05-03-2012, 14:30

Jak zwykle przed zbliżającą się premierą kolejnego urządzenia firmy Apple, w sieci aż roi się od przecieków dotyczących nowego sprzętu kalifornijskiej korporacji. Serwis "M.I.C." dotarł do dużej liczby części, które połączone w całość dobrze pokazują, jak prezentować się może kolejny iPad.

Niedawno serwis MacRumors dotarł do ekranu Retina, przygotowywanego prawdopodobnie dla kolejnej wersji iPada, którego premiera planowana jest już na najbliższą środę. Innego rodzaju części "wyciekały" już wcześniej, jednak dopiero serwisowi M.I.C. udało się zebrać ich dużą część w całość.

Niewiele różnic na zewnątrz

Niedawno mówiło się, że ze względu na nowy ekran, z iPada 3 może zniknąć przycisk "Home", który jest jedynym mechanicznym elementem widocznym na przednim panelu urządzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że sprzęt będzie bardzo podobny do swoich poprzedników, przynajmniej z zewnątrz.

Na pierwszy rzut oka iPad 3 prawdopodobnie nie będzie się istotnie różnił od iPada 2, również jeśli chodzi o grubość. Krawędzie obudowy nowej wersji urządzenia są nieco ostrzejsze, co prawdopodobnie będzie miało na celu ukrycie kilku dodatkowych milimetrów. Najwięcej nowości znaleźć mamy "pod maską" oraz w samym oprogramowaniu.

Najwięcej zmian w oprogramowaniu?

Obraz w wyższej rozdzielczości dla wspomnianego wcześniej ekranu Retina ma być generowany przez 4-rdzeniowy układ, który prawdopodobnie tworzony będzie przez Samsunga. Bazowanie na podzespołach największego konkurenta jest jednak skrzętnie ukryte pod enigmatycznymi oznaczeniami poszczególnych układów.

Sonda
Kupisz nowego iPada?
  • Tak
  • Nie
  • Jeszcze nie wiem
wyniki  komentarze

Od strony technicznej jedną z istotniejszych nowości miało być również wsparcie dla szybkich sieci LTE. Być może właśnie dlatego niemal wszystkie doniesienia wskazują na grubość tabletu znaną z wcześniejszych iPadów (bądź nawet nieco większą). Z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że cena nowego sprzętu nie będzie istotnie odbiegała od poprzedników, wsparcie dla niszowego wciąż LTE w nowym iPadzie może się nie pojawić.

Prawdziwym asem w rękawie firmy Apple mogą być jednak nowości w oprogramowaniu. Serwis M.I.C. sugeruje, że zmiany prawdopodobnie dotyczyć będą asystenta Siri, jednak tego typu tajemnice kalifornijski gigant strzeże zwykle z największą starannością. O tym, co w ostatnim czasie przygotowywał amerykański koncern, dowiemy się 7 marca, a już teraz przyjrzeć można się niektórym częściom, które trafić mogą do nowego tabletu (patrz wideo poniżej).

Czytaj także: iPad 3 z dwa razy większą rozdzielczością niż poprzednik


Źródło: M.I.C
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031