Tajniacy znów ujawnili się w Naszej-Klasie

28-03-2008, 11:56

Wizerunki osób, które powinny zadbać o swą tajność, znów pojawiły się w serwisie Nasza-Klasa. Tym razem jest to efekt lekkomyślności oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW), którzy zamieścili na witrynie swoje wesołe zdjęcia z Afganistanu – informuje Gazeta Wyborcza.

Jak podaje GW, na Naszej-Klasie pojawiły się zdjęcia oficerów SKW, którzy wyjechali do Afganistanu w październiku ubiegłego roku i wrócili w lutym br. Zdjęcia zostały wysłane do serwisu w trakcie misji. Przedstawiały one żołnierzy z bronią, w mundurach i w przebraniu. Występowali oni pod własnymi nazwiskami.

Przy zdjęciach nie ma informacji o tym, że sfotografowani żołnierze należą do SKW, ale nie ma też wątpliwości, że zdjęcia są robione w Afganistanie.

Przedstawiciele MON stwierdzili, że na podstawie zdjęć osoby z zewnątrz nie mogą zaszeregować żołnierzy jako oficerów SKW. Doświadczeni żołnierze są mniej pobłażliwi w swoich komentarzach. Ostatni szef WSI gen. Marek Dukaczewski powiedział GW, że nie wyobraża sobie tajnej operacji w wykonaniu ludzi, których twarze i nazwiska można znaleźć w internecie.

Szef SKW płk Janusz Nosek zakazał swoim żołnierzom umieszczania zdjęć na Naszej-Klasie i kazał usunąć te dotychczas opublikowane. Oficerów czeka najprawdopodobniej pouczenie przełożonych. Według źródeł GW zarówno dowódca Tomasz K. jak i jego trzej podwładni to żołnierze wyznaczeni na misję w ostatniej chwili, którzy zastąpili czwórkę doświadczonych oficerów.

Nie po raz pierwszy na Naszej-Klasie dało się znaleźć zdjęcia osób, które z racji zawodu zobowiązane są do dyskrecji. Wcześniej w serwisie prezentowali się funkcjonariusze policji.

Więcej na ten temat w serwisie Gazeta.pl: Nasze nowe tajne służby ujawniły się w internecie


Źródło: Gazeta Wyborcza
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy