Tajlandia jako pierwsza skorzysta z cenzury na Twitterze

30-01-2012, 12:10

Władze Tajlandii poinformowały, że zamierzają skorzystać z nowej funkcji Twittera, która wzbudziła niedawno wiele kontrowersji. Rozwiązanie umożliwia cenzurę wybranych wiadomości w niektórych krajach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeerawan Boonperm z tajlandzkiego ICT określił nowości na Twitterze jako "pozytywny rozwój". Tego typu reakcja nie dziwi, biorąc pod uwagę, że zapędy związane z cenzurą w Tajlandii nie są nowością.

Czytaj także: Chińscy mikroblogerzy będą musieli weryfikować swoją tożsamość

W 2006 roku zablokowano tam nawet cały serwis YouTube w związku z kilkoma materiałami, które miały przedstawiać "obraźliwe treści". Ze względu jednak na olbrzymi odzew ze strony internautów popularna usługa wideo należąca do firmy Google szybko powróciła do tamtejszej sieci.

W ubiegłym roku tajlandzki rząd skontaktował się też z Facebookiem, prosząc o usunięcie 10 tysięcy stron naruszających lokalne prawo. Jak przyznają tamtejsi urzędnicy, na razie udaje im się nawiązywać "dobrą współpracę" z informatycznymi gigantami.

Twitter zaprezentował funkcję blokowania niektórych wiadomości na żądanie wybranych państw pod koniec ubiegłego tygodnia. Jak zapewniają przedstawiciele witryny, nie jest to próba ograniczenia wolności słowa, a jedynie chęć dopasowania się do różnic kulturowych panujących w różnych częściach świata. Zyskując popularność w różnych krajach, przekonujemy się, że wolność oraz ekspresja są na świecie postrzegane bardzo różnie - można przeczytać na blogu Twittera.

Czytaj także: Google+ usprawnia obsługę tagów (wideo)


Źródło: Bangkok Post


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.