Tablety Intela z Windows 8 już w listopadzie

14-05-2012, 14:23

Pierwsza fala tabletów bazujących na procesorach Intela powinna pojawić się w sklepach detalicznych w listopadzie - donoszą źródła serwisu CNET. Mimo że premiera Windowsa powinna się odbyć znacznie wcześniej, urządzeń takich spodziewano się nieco później.

- Plan jest napięty - powiedziało źródło CNET (zob. Intel Windows 8 tablets to hit retail stores in November). - Microsoft próbuje udostępnić nie tylko nowy system, ale platformę, która będzie działała na pięciu architekturach: trzech od ARM, Intela i AMD.

Czytaj także: Inwestorzy ostrożnie spoglądają na akcje Intela

W przyszłości znacznie zwiększyć się ma jednak liczba "hybryd", czyli urządzeń podobnych do netbooków, od których odłączyć możemy klawiaturę. Sprzęty takie mają stanowić "ponad połowę" wszystkich tabletów z nowym Windowsem. 

Urządzenia przenośne oparte o procesory Intela mają wykorzystywać nowy układ "Cover Trail", który jest pierwszym dwurdzeniowym procesorem Atom wykonanych w 32-nanometrowym procesie technologicznym. Już teraz jednordzeniowe układy tego typu wykorzystywane są w smartfonach na rynku w Indiach.

Intel tłumaczył niedawno, że zamierza produkować procesory, których "Apple nie będzie mogło zignorować". Firma walczy nie tylko o rynek urządzeń przenośnych, ale również zmaga się z możliwą utratą części zainteresowania ze strony producentów komputerów osobistych. Rozwiązania ARM stają się na tyle popularne, że w przyszłości niektóre firmy mogłyby na przykład zrezygnować z wykorzystywania architektury x86 Intela.

Czytaj także: Intel zbroi się w patenty


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy