Tablety HP z webOS wyglądają... elegancko

19-01-2011, 09:11

Obrazki przedstawiające tablety HP/Palm z systemem WebOS pojawiły się w serwisie Engadget. HP może przedstawić te urządzenia 9 lutego. Choć wyglądają one ładnie, to analitycy są pewni, że w walce na rynku tabletów będzie się liczył przede wszystkim system operacyjny. HP obiecuje, że webOS będzie pierwszym prawdziwie wielozadaniowym systemem mobilnym.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W kwietniu ub.r. HP ogłosiła przejęcie firmy Palm będącej jednym z pionierów na rynku komputerów kieszonkowych. Od razu było jasne, że w przejęciu chodzi o system operacyjny webOS, który mógłby pozwolić HP na zaistnienie na rynku smartfonów. Szybko zaczęło się mówić o tym, że tablet z webOS mógłby konkurować z iPadem.

Najpierw spodziewano się, że smartfony i tablety z webOS pojawią się pod koniec ub.r. Potem jako datę premiery podawano początek 2011 r. Tabletów z webOS nie zobaczyliśmy jednak na targach CES w Las Vegas. Na początku stycznia wiceprezes HP Todd Bradley powiedział telewizji CNBC, że 9 lutego HP ogłosi "coś dużego" związanego z webOS. Większość osób uznała, że chodzi o tablet z nowym systemem.

Wczoraj Engadget opublikował obrazy, które prawdopodobnie przedstawiają nowe urządzenie. Serwis dowiedział się z własnego źródła, że HP wypuści 9-calowe urządzenie o nazwie Topaz oraz 7-calowe o nazwie Opal.

Na obrazkach widać, że urządzenia nie będą miały żadnego przycisku na przedniej części obudowy. Będzie skierowana na twarz kamera, port micro-USB i trzy głośniki, które zapewnią stereo w ułożeniu pionowym i poziomym. Urządzenia mają być wyposażone w procesory 1,2 Ghz.

Engadget dowiedział się też, że urządzenia pojawią się w siedzibie Palm w czerwcu. Najpierw ma pojawić się wersja urządzeń z Wi-Fi. We wrześniu na rynek wejdzie urządzenie oferujące łączność 3G za pośrednictwem AT&T. Jeszcze później urządzenie ma się pojawić u operatora Verizon. Więcej informacji oraz obrazy można znaleźć na stronie Engadget w tekście pt. Exclusive: HP / Palm's webOS tablets -- pictures, plans, and more.

Tablety HP/Palm mogą wyglądać nieźle, ale o ich sukcesie nie zadecyduje ani wygląd, ani cechy sprzętu. Po sukcesie iPada wszyscy wiedzą, że naprawdę liczy się system operacyjny. Dobry system mobilny musi działać płynnie i odpowiadać na potrzeby wynikające z mobilności.

Na rynku systemów operacyjnych dla tabletów/smartfonów robi się naprawdę tłoczno. Obok iOS i Androida jest jeszcze BlackBerry Tablet OS od RIM. Z czasem znaczenia może nabrać platforma MeeGo, a Microsoft chce wypuścić modularnego Windowsa dostosowanego do procesorów ARM.

Todd Bradley we wspomnianym wywiadzie dla CNBC powiedział, że webOSma być inny od produktów obecnych na rynku. Będzie on bazował na usługach webowych i pozwoli na jednoczesny dostęp do wielu kont w tych usługach (Google, Facebook, Twitter itd.). Ma to być również bardzo bogaty w funkcje i prawdziwie wielozadaniowy system mobilny, na którym da się otworzyć np. 20 różnych aplikacji. Analitycy zauważają ponadto, że tworzenie aplikacji dla WebOS będzie bardzo proste, co może sprzyjać sukcesowi. 

Wypowiedź Todda Bradleya można zobaczyć na filmie poniżej:Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.