Tablety BlackBerry opóźnione z bardzo niezręcznego powodu

08-04-2011, 12:49

Nowe urządzenia od Research In Motion nie trafią na rynek tak szybko, jak początkowo planowano.

Research In Motion ostatnio chwaliło się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży smartfonów BlackBerry, jednak kolejna seria urządzeń prawdopodobnie trafi do użytkowników z dużym opóźnieniem.

>>Czytaj także: Chrome OS także w wersji dla tabletów

Sonda
BlackBerry podbije rynek tabletów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informuje serwis DigiTimes, tablet BlackBerry PlayBook nie zostanie udostępniony tak wcześnie, jak planowano ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkurencyjnym iPadem 2.

Bynajmniej nie chodzi jednak o to, że RIM nie chce wchodzić w drogę Apple. Okazuje się, że problem tkwi w komponentach do budowy urządzeń, które sprowadzane są z Chin. Jak czytamy w DigiTimes: Źródła w fabrykach produkujących panele dotykowe donoszą, że dostawy PlayBooka będą opóźnione o około miesiąc, gdyż większość dostępnych paneli już wcześniej zamówiło Apple.

Gigant z Cupertino widocznie ma bardzo optymistyczne plany związane ze sprzedażą nowej wersji swojego tabletu. Pomimo bardzo dobrych wyników na rynku smartfonów RIM prawdopodobnie nie będzie się chwalił swoim klientom, do kogo w pierwszej kolejności trafią podzespoły, które miały być użyte w ich tabletach.

>>Czytaj także: LinkdedIn odświeża platformę deweloperską


Źródło: DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy