Tablet HP Slate 7 z Androidem jest tani. Przede wszystkim tani!

25-02-2013, 12:14

HP zaprezentowała pierwszy tablet z Androidem. Nazywa się Slate 7, jest mały, lekki i niedrogi. Główną zaletą wydaje się niska cena i można pytać, czy atakowanie rynku od tej strony jest dobrym pomysłem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niecałe dwa tygodnie temu pojawiły się plotki o tym, że HP może wypuścić tablet z systemem Android. Krytycy firmy mówili, że byłby to symptom ostatniej porażki, ale inni powiedzą, że w ten sposób firma powróci do głównego nurtu elektroniki konsumenckiej.

HP Slate 7 - po prostu tani tablet

Wczoraj HP zaprezentowała swój tablet z Androidem. Nosi on nazwę HP Slate 7 i jest 7-calowym tabletem z dwurdzeniowym procesorem ARM 1,6 Ghz. Ekran ma rozdzielczość 1024x600 pikseli. Pamięć wynosi 8 GB z możliwością rozszerzenia. Są dwie kamery, a obiecana przez producenta żywotność baterii to 5 godzin. 

Dane techniczne nie robią wrażenia, ale inaczej jest z ceną - tylko 169 dolarów.

Tak wygląda HP Slate 7:

Niska cena automatycznie wywołuje porównania do Kindle Fire i Nexusa 7. Te tablety nie mają dwóch kamer, ale ich wyświetlacze są lepsze. Przewaga Nexusa tkwi w procesorze, natomiast Kindle Fire ma dużo lepszą baterię, jest tabletem ściśle połączonym z e-usługami Amazona.

Niezależnie od tego na wiele osób będzie działać fakt, że cena HP Slate 7 to zaledwie 169 dolarów.

Można się zastanawiać nad tym, czy niska cena wystarcza, by zdobyć rynek. HP ma powody, by sądzić, że tak właśnie jest. Kiedy firma próbowała wprowadzić na rynek bardzo ciekawy tablet TouchPad z systemem webOS, nie chciał się on w ogóle sprzedawać. HP postanowiła więc pozbyć się urządzeń z magazynów, obniżając ceny. Efektem był nagły skok sprzedaży i dla HP stało się jasne, że cena ma znaczenie większe niż nowy system operacyjny i świetne recenzje w prasie.

Sonda
Czy niska cena wystarczy by przekonać ludzi do HP Slate 7?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Poza tym obserwatorzy rynku już od dawna wiedzą, że konsumenci wcale nie mają nawyku porównywania cen i specyfikacji technicznych, by wybrać najlepszą ofertę w stosunku do ceny. Konsument kupuje "na wyczucie", w ogromnej mierze kierując się ceną. Dotyczy to także, a może nawet przede wszystkim rynku amerykańskiego. Cena niższa o kilkadziesiąt dolarów będzie dla wielu osób o wiele lepszym argumentem, niż porównywanie tak abstrakcyjnych wartości jak rozdzielczość czy pojemność baterii.

Czytaj także: Firefox OS: potężne wsparcie operatorów i Polska w pierwszych planach - wideoSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.