Szukasz strony Izby Skarbowej? Nie ufaj wyszukiwarce!

21-05-2008, 11:00

Od pewnego czasu internauci mogli mieć problem ze znalezieniem strony Izby Skarbowej w Warszawie. Wyszukiwarka Google podaje wiarygodnie wyglądający wynik, ale po jego otworzeniu ukazuje się strona pełna reklam. Jak się dowiedzieliśmy, strony Izby należy szukać gdzie indziej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeden z Czytelników (dziękujemy) zwrócił nam uwagę na to, że jeśli wpiszemy do Google np. "izba skarbowa warszawa", wyszukiwarka skieruje nas do strony www.izba-skarbowa.waw.pl. W pierwszym wyniku znajdziemy nie tylko link do wspomnianej strony, ale także odsyłacze do podstron dotyczących zasięgu terytorialnego, ofert pracy, wyszukiwarki urzędów skarbowych itd. Niestety kliknięcie na każdy z tych linków prowadzi do strony z reklamami.

Wyniki Google dla zapytania
fot. - Wyniki Google dla zapytania

Trzeci z wyników wyszukiwania prowadzi do strony BIP. Tam również w chwili pisania tego tekstu znajdował się odnośnik do strony w domenie www.izba-skarbowa.waw.pl. Czyżby domena została w jakiś sposób przejęta?

Zapytany o sprawę Andrzej Kulmatycki, Rzecznik Prasowy Izby Skarbowej w Warszawie, odpowiedział błyskawicznie.

Adres strony internetowej Izby Skarbowej w Warszawie uległ zmianie pod koniec 2007 r. na : www.is.waw.pl. Jednakże dla wygody naszych klientów do końca kwietnia 2008 r. aktywny był także stary adres strony tj. www.izba-skarbowa.waw.pl.

Ten właśnie stary adres wciąż znajduje się na wysokiej pozycji w Google. Podobnie jest w przypadku wyszukiwarki Netsprint.pl.

W czasie rozmowy telefonicznej pan Kulmatycki wyraził zdziwienie faktem, że pod starym adresem obecne są reklamy. Dodał jednak, że wydział informatyczny Izby jeszcze to sprawdzi. Zaznaczył też, że Izba nie ma niestety wpływu na treści dostarczane przez wyszukiwarkę i poprosił o poinformowanie Czytelników Dziennika Internautów o zmianie adresu.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag urzędytag nowe stronytag Izba Skarbowatag BIP
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.